Erkek Hormon Paketi

Erkek Hormon Paketi, erkek üreme işlevinin yanı sıra; vücudun kas kütlesi, kemik yoğunluğu, fiziksel güç ve bedenin tüylenmesine etki eden testosteron seviyesinin belirlendiği önemli bir test paketidir.

Test Sayısı
7
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Erkeklerde testosteron seviyesindeki anormallikler laboratuvar ortamında yapılan bir kan testi ile belirlenebilir. Cinsel dürtülerinizde düşüklük fark ediyorsanız, ruh halinizde değişiklikler varsa, kas kütlesi kaybınız oluşmuşsa ve enerji eksikliği yaşıyorsanız bu paketten yararlanabilirsiniz. Bu konuda önemli kan testlerini içeren Erkek Hormon Paketi ile cinsel dürtüler, ruh hali, kas kütlesi ve enerjiyi düzenleyen erkek hormonları ve adrenal hormon düzeyleri hakkında bilgi edinip, uzman doktorlarımızın düzenleyeceği tedavi planlaması ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Erkek Hormon Paketi Hakkında

Özel Talimatlar

Test örneğini sabah saatlerinde ve aç karnına vermeniz önemlidir. Testinizden 48 saat önce ağır egzersiz yapmaktan ve et açısından zengin yemek yemekten kaçının.

Uzman Görüşü

Sağlıklı bir erkek üreme sistemi için erkek hormonları çok önemlidir. Erkek hormonlarının kişinin ruh hali, kas kütlesi ve enerjisinin düzenlenmesinde de önemli görevleri bulunmaktadır. Testosteron, erkeklerde erkek özelliklerine neden olan birincil erkek cinsiyet hormonudur. Bir diğer hayati hormon olan DHEA sülfat, vücudunuzun testosteron üretmek için kullandığı bir bileşendir. Erkeklerdeki diğer temel hormonlar arasında folikül uyarıcı hormon (FSH) ve luteinize edici hormon (LH) bulunur. Bu hormonlar beynin hipofiz bezi tarafından üretilir ve testisleri testosteron ve sperm üretmesi için uyarır. Prolaktin ve östradiol adı verilen hormonlara genellikle kadın hormonları denir.  Ancak erkeklerde daha düşük seviyelerde olması da erkek sağlığı için çok önemlidir. Bazı erkeklerde, testosteron seviyeleri yaşla birlikte doğal olarak düşebilir. Testosteron seviyesinin düşmesi ile birlikte erkekler bel çevresinde yağlanması, cinsel istekte azalma, ruh hali değişiklikleri, kas kütlesi kaybı, enerji eksikliği ve uyku güçlüğü yaşayabilir. Ayrıca egzersiz performansınızda da bir düşüş yaşayabilirsiniz. Evde parmaktan yapacağınız basit bir kan testi ile vücudunuzdaki erkeklik hormonu seviyesini kolaylıkla ölçebilirsiniz. Erkeklik hormon seviye testini bir klinikte vereceğiniz kan örneği ile de yaptırabilirsiniz.

İçerdiği Test Grupları

Prostat Spesifik Antijen(PSA) erkeklerde bulunan bir organ olan prostatta üretilen, meninin kıvamını düzenleyen bir enzimdir. Üretilen PSA’nın çok az bir kısmı kanda dolaşmaktadır. Prostatın iyi huylu büyümesi,  prostat enfeksiyonları ve prostat kanseri gibi hastalıklarda PSA değişen miktarlarda kana geçmektedir. Kandaki PSA seviyesi ve bu seviyedeki değişim prostat hastalıklarının niteliği ile ilgili fikir verebilir.
Kanın plazma bölümünde bulunan proteinlere bağlı PSA’ları ve serbest dolaşan PSA’ları ölçer. Prostat hastalıklarının tanısı için kullanılır. PSA'nın normal olması gereken değeri, her ülkeye ve her yaşa göre farklılık göstermektedir. PSA, prostat kanserinin yanı sıra; prostatit, prostat büyümesi, yaşlanma gibi durumlarda da yükselebilir. Bu nedenle serbest PSA’nın total PSA’ya olan oranı ölçülerek prostat kanseri tanısı konulmaktadır.

Albümin esas olarak karaciğerde günde 12 ile 14 gram arasında sentezlenen ve kanda bulunan 3 temel protein türünün en fazla olanıdır. Albümin, sıvının kan dolaşımında kalmasına yardımcı olarak diğer dokulara sızmasını engeller. Ayrıca hormonlar, vitaminler ve enzimler de dahil olmak üzere vücuda çeşitli maddeler taşır. Düşük albümin seviyeleri, karaciğeriniz veya böbreklerle ilgili bir rahatsızlık belirtisi olabilir. Albümin seviyesinin düşük olması siroz dahil karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, yetersiz beslenme, enfeksiyon, enflamatuar bağırsak hastalığı, tiroid hastalığı, belirtisi olabilir. Albümin düzeyinin normalden daha yüksek seviyelerde olması ise dehidrasyon veya şiddetli ishale yol açabilir. Albümin seviyesinin normal aralıkta olmaması mutlaka tedavi gerektiren bir tıbbi durum anlamına da gelmeyebilir. Steroidler, insülin, hormonlar ve istenmeyen gebeliği haplar gibi diğer ilaçlarda albümin seviyesini düşürebilir.
Yaşamsal fonksiyonların sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayan total proteinler, dokuların ve hücrelerin temel taşlarını oluşturur. Kanın plazma kısmında bulunan total Protein miktarı değerinin düşüklüğü veya yüksekliği karaciğer, böbrek veya kemik iliğini içeren çeşitli hastalıkların yanı sıra diğer metabolik veya beslenme bozukluklarının tanı ve tedavisinin takibi için önemlidir. Genel sağlık kontrollerinde, vücutta ödem oluştuğunda, karaciğer ya da böbrek fonksiyonlarını kontrol etmek ve beslenme bozukluğu olduğu düşünülen kişilerde total protein düzeyleri kontrol edilir. Total protein; hepatit B veya C veya HIV veya enfeksiyonlar, Multipl miyelom veya Waldenstrom hastalığı gibi kemik iliği bozuklukları, aşırı sıvı kaybı, hiperimmünglobulin sendromu ve gammopati gibi durumlarda yüksek değerlerde olabilir. Ödemler, yanık, travmalar, nefrotik sendromlar, karaciğer hastalığı, kanser, beslenme bozuklukları ve kronik enfeksiyonlar total protein düzeylerin düşük olmasına neden olabilir.

Kortizol, vücudun strese karşı tepkisiyle ortaya çıkan bir hormondur. Kan şekeri ve tansiyon yükselmesine sebep olur. Kortizolun yüksek çıkması ve uzun süre yüksek değerlerde seyretmesi, yükselen tansiyon nedeniyle kan damarlarına zarar verir ve hipertansiyon gelişimine hatta kalp krizine yol açabilir. Vücuttaki kortizol değerinin tespit edilmesi, bu hastalıklara karşı önlem alınması açısından çok önemlidir.
Testosteron, erkeklerde salgılanan cinsellik hormonu olarak bilinmektedir ancak aynı hormon kadınlarda da bulunur ama çok az bir miktardadır. Testosteron hormonunun cinselliğe olan etkisi dışında hafıza zayıflığı, konsantrasyon kaybı, uyku problemleri, vücut yağlanması, kemik erimesi, depresyona eğilim gibi durumlar üzerinde de etkisi bulunmaktadır. 40’lı yaşlarla birlikte azalmaya başlayan testosteron yaşlanma ile birlikte her yıl yüzde 1-2 oranında azalmaya devam etmektedir. Vücuttaki testosteron oranının korunmasında düzenli yaşam tarzı değişiklikleri önemli yer tutar.
Genellikle kadınlarda tüylenme, erkeklerde cinsel fonksiyonların ölçümü ve değerlendirilmesi için yapılır. Tek başına serbest testesteron testinin yapılması anlamlı değildir. Total testeteron seviyelerinin de mutlaka değerlendirilmesi gerekir.  Serbest testesteron testi pratik bir kan testi ile ölçülebilir. Testesteron seviyesine farklı gün ve zamanlarda bakılması daha uygun olacaktır çünkü testesteron seviyesi gün içinde farklılıklar gösterebilmektedir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  390,00
    İncele
  •  290,00
    İncele