Evde Uzman Doktor

Evde uzman doktor nedir?

Son yıllarda Evde Bakım uygulamaları sağlık hizmetlerinde öne çıkmaktadır. Hastaneye gidemeyen, yerinde hizmet almak isteyen, sağlık kuruluşlarına ulaşımı güç olan, engelli ya da belirli hastalıkları nedeniyle fiziksel olarak hareket edemeyen hastalar evde sağlık kapsamındaki evde bakım uygulamalarının geniş hizmet ağı ile tedavi süreçlerine yerinde devam etme olanağına sahiptir. Evde Doktor hizmeti bu uygulamaların temel taşlarından biridir. Evde uzman doktor hizmeti ilgili branş doktorlarının; hastanın belirttiği adrese gelerek muayenelerini gerçekleştirmesini, gerekli tetkiklerin yapılmasını ve tedaviyi hastanın kendi yerinin konforunda yürütülmesini içermektedir.

Evde Doktor Hizmeti, talep edilen şehre ve doktor ünvanına göre farklılık göstermektedir. Talebiniz sonrası çağrı merkezimiz sizinle iletişime geçerek detayları iletecektir.

Evde Uzman Doktor uygulaması kapsamında; iç hastalıkları, dermatoloji, genel cerrahi, kardiyoloji, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, göğüs hastalıkları, yoğun bakım ve üroloji konusunda uzman doktorlar kişinin evine gelerek hizmet verebilmektedir. Bu uygulamalar şu şekilde açıklanabilir:

Evde Doktor Hizmeti

Evde sağlık hizmetleri içerisinde yer alan evde doktor hizmeti, kişinin sağlık ihtiyaçları doğrultusunda planlanan ve uygulanan bir faaliyettir. Ev konforunda tedavinin uygulanmasını sağlar. Ulaşım sorunu yaşayan, fiziksel yetersizliğe sahip, hastaneye alışamama gibi durumlar yaşayan kişiler eve özel doktor çağırarak evde muayeneden yararlanabilir.

Evde Doktor Hizmeti Neleri Kapsar?*

Evde doktor hizmeti tanı ve tedavi metotlarını kapsamaktadır. Hastalığın durumu, çözüm noktasında belirleyicidir. Muayene ile birlikte süreç başlar. Evde doktor hizmeti şunları kapsamaktadır:

Evde Dahiliye (İç Hastalıkları) muayenesi ve takibi: Diyabet, tiroid, hipertansiyon, karaciğer ve böbrek hastalıkları, mide ve bağırsaklarla ilgili sindirim sistemi problemleri, enfeksiyonların tanı- tedavi ve takipleri yürütülmektedir. Ayrıntılı hasta öyküsünün alınması ve fiziki muayeneden sonra gerekli laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri yapılmaktadır.

Evde dermatoloji muayenesi ve takibi: Cilt hastalıkları, cinsel yolla bulaşan ve deriyi ilgilendiren hastalıklar, alerjik cilt sorunları, çeşitli hastalıkların ciltte görülen olumsuz etkilerinin yanı sıra yatağa bağımlı hastalarda yatak ve bası yaralarının tedavi kişiye özel planlama yapılarak yürütülmektedir.

Evde kardiyoloji muayenesi ve takibi: Bu hizmet kardiyoloji uzmanları tarafından kalp hastalıklarının tanı- tedavi ve takip süreçlerinin evde yürütülmesi hizmetlerini kapsar. Detaylı kardiyoloji muayenesi ile Evde EKO, EKG, Ritim Holter ve Tansiyon Holter uygulamalarından yararlanılabilmektedir. Multidisipliner bir tedavi anlayışı ile gerekli durumlarda diğer branş hekimleri ile konsülte edilerek tedavi planlaması yapılmaktadır.

Evde Göğüs Hastalıkları muayenesi ve takibi: Astım, KOAH, zatürre, bronşit, bronşektazi gibi hastalıklar, akciğer sorunları ve solunum problemleri gibi durumlarda Göğüs hastalıkları konusunda uzman doktor gerekli tanı – tedavi ve takip süreçlerini yürütmektedir.

Evde Nöroloji muayenesi ve takibi: İnme, beyin hasarı, demans, Alzheimer gibi hastalıkların yanı sıra baş dönmesi, baş ağrısı, denge kaybı, uzuvlarda hissizlik, güçsüzleşme gibi durumlarda hasta evden çıkmadan nöroloji uzmanı tarafından muayene edilmekte ve gerekli tedavi planlaması yapılmaktadır. Nöro-musküler hastalıklar yani kas ve sinir hastalıkları konusunda da gerekli tanı tedavi ve takip uygulamaları sürdürülmektedir.

Evde Yoğun Bakım Doktoru: Yoğun bakım sürecinde olan hastalar için gerekli işlemler Evde Yoğun Bakım Doktoru gözetiminde evde yapılabilmektedir.

Evde Genel Cerrahi muayanesi ve takibi:  Endokrin sistem sorunları, mide bağırsak sistemi problemleri, meme hastalıkları, karın içi hastalıklar, bazı cilt ve yumuşak doku problemleri gibi ameliyat söz konusu olabilen durumlarda Genel Cerrahi uzmanı tarafından gerekli tanı- tedavi ve takip süreçleri yürütülmektedir. Hasta ameliyat gibi gerekli durumlarda hastaneye çağırılır. Ancak ameliyat sonrası dönemde de takipler evde gerçekleştirilebilmektedir.

Evde Ortopedi ve Travmatoloji muayenesi ile takibi: İleri yaş ve kronik hastalıklara bağlı oluşan ortopedik problemler ile birlikte; evde düşme, kemik kırığı, yaralanma gibi ortopedik travmalar başta olmak üzere kas iskelet sistemini ilgilendiren tüm problemler için Evde Ortopedi Doktoru hizmetinden yararlanılabilir.

Evde Üroloji muayenesi ve takibi: Erkeklerde üreme sistemi, hem erkeklerde hem de kadınlarda idrar yolları ile ilgili tüm rahatsızlıklarda üroloji uzmanı gerekli tedavileri hastanın evinin konforunda yürütebilmektedir. Fiziki muayene ve ilgili laboratuvar tetkikleri özenle yapılmaktadır.

Evde Uzman Doktor Hizmeti Hangi Hastalara Verilir?

Özellikle geriatrik hastalar (ileri yaş) yatağa bağımlı kişiler, kas ve sinir sistemini ilgilendiren hastalıkları olan ve hareket kabiliyeti olmayan kişiler, kronik hastalıkları olup tedavisini evde sürdürmek isteyen bireyler, acil olarak doktora ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki Evde Uzman Doktor hizmeti için başvurabilir. Evde doktor bakımı alabilecek hastalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ameliyat ve yoğun bakım sonrası hizmet almak isteyenler,
  • Eksik uzva sahip olanlar,
  • Hastaneye gidip gelmede zorluk yaşayanlar ya da hastaneye gitmeyi tercih etmeyenler,
  • Sağlık açısından risk grubunda olanlar,
  • 65 yaş ve üzerindeki kişiler (geriatrik hastalar)
  • Yatağa bağımlı olup düzenli kontrol yapılması gereken kişiler

Evde Doktor Muayenesi Nasıl Yapılır?

Belirtilen hastalık ve semptomlara göre ilgili branşa sahip olan uzman doktor evinizde sizi ziyaret ederek muayene eder. Evde doktor muayenesinde bulantı, ateş, ağrı, baş dönmesi değerlendirilerek teşhis yapabilir. Muayenenin ardından hastalığa göre tedavi planı oluşturulur. Tedavi sürecinizde gerekli tıbbi ihtiyaçlar için çözümler üretilir.

Evde Uzman Doktor Süreci Nasıl İşler?*

“Eve uzman doktor nasıl gelir? “Eve uzman doktor çağırmak” gibi konu başlıkları ile internet üzerinden de çok sayıda arama yapılmaktadır. Eve doktor çağırma şu şekilde ilerlemektedir:

Evde Uzman Doktor hizmet almak için; 444 7 888/ 444 88 99 Çağrı Merkezi numaralarımız ve Memorial Evde Sağlık web sitesi (https://evdesaglik.memorial.com.tr/) üzerinden Evde Bakım ekiplerimize ulaşılabilirsiniz. Müşteri temsilcimizle görüşmeniz ile birlikte şikayetinizi öğrenip uzman doktor ile görüşerek ihtiyacınızı net olarak belirleyebiliriz. Sonrasında uygun gün ve saat için muayene randevusu verilmektedir.

Uzman doktor muayeneleri Memorial uzman hekimleri tarafından hastanın talep ettiği yerde planlanır. Uzman hekimler eve hemşire vb. sağlık personeli ile birlikte ziyareti gerçekleştirir, doktor muayenesi ile belirlenen tedavi kapsamındaki hemşirelik hizmetleri (Örneğin kan alımı, serum takma, enjeksiyon vs) aynı randevu içerisinde veya sonrasında da verilebilmektedir.

Uzman doktor hizmetlerinde muayene hizmetleri ve hemşirelik hizmetlerinin yanı sıra görüntüleme hizmetleri de ( Evde Ultrason, röntgen,  EKG, EKO, EEG gibi) sağlanabilmektedir.

Evde Uzman Doktor Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?*

Evde sağlık hizmeti almak isteyenler 444 88 99 no’lu numaradan veya internetten talep oluşturabilir. Enjeksiyon, serum, radyoloji hizmetlerinde reçete ibrazı gerekir. Evde uzman doktor, reçeteye uygun hizmet sunar. Evde doktor hizmeti ya da evde hemşire hizmeti ihtiyaçla şekillenir. Günlük bakım süresi, kontrol sıklığı, uygulama içeriği kişiden kişiye değişmektedir.

Evde Uzman Doktor Hizmetinin Avantajları Nelerdir?*

  • Evde doktor hizmeti, kişilerin evde, iş yerinde, otelde ya da dilediği mekanda tanı tedavi ve takiplerinin yapılmasına ve gerekli bakım hizmetlerinin yürütülmesine olanak sağlamaktadır.
  • Bu hizmet hem hasta hem de yakınları açısından stresi azaltmakta, ev konforunda güvenle verilmektedir.
  • Hasta iyileşme sürecinde daha motive olmaktadır.
  • Evde Uzman doktor hizmeti, evde hemşire, evde laboratuvar, evde görüntüleme gibi diğer hizmetlerle birlikte bütüncül bir tedavi yaklaşımı uygulanabilmektedir.

Evde Uzman Doktor Hizmeti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Evde uzman doktor hizmetinden kimler faydalanabilir?

Evde uzman doktor hizmetinden sağlık hizmetlerini yerinde almak isteyen ya da zorunluluğu olan her hasta faydalanabilmektedir.

Acil eve doktor hizmetiniz var mı?

Acil ve beklenmedik durumlarda 112 acil servis aranmalıdır. İlk yardım ekibi bu noktada daha çabuk ulaşım sağlar. Evde uzman doktor hizmeti alanlar, hizmet süresi dışında da hekimi bilgilendirebilir.

Yaşlılara evde uzman doktor hizmeti sağlıyor musunuz?

Evde doktor hizmeti, hastaneye gidemeyen yaşlılara sunulabilir. Yaş, cinsiyet, hastalık sınıflandırması yapılmadan hastalık ve tedavi beklentilere uygun planlama yapılır.

Evde uzman doktor hizmetini hangi bölgelere vermektesiniz?

Evde uzman doktor hizmeti, talep edilen şehre ve doktor unvanına göre değişiklik gösterir. 444 88 99 no’lu numaradan veya internetten talep oluşturarak sizinle iletişime geçerek detayları iletebilmekteyiz.

*Her bir uygulama ayrı ayrı ücretlendirilmektedir.