Hasta Nakil Aracı ve Transferi Hizmeti

Hasta transfer araçları, hastaların tekerlekli sandalye yardımı ile yerlerinden kalkmadan lift aracılığı ile araçlara bindirilebilen ve güvenli seyahat için gerekli emniyet kemeri sistemi ile donatılmış olan özel araçlardır.

İnsan hayatı ve sağlığı önemsenmesi gereken konuların başında gelir. Özellikle hasta olan kişiler için ekstra bir ilgi gerekir. Bunlardan biri de hasta olan kişilerin sağlık kurumlarına ulaştırılmasıdır. Hasta olan kişileri bir yerden başka bir yere hızlıca ve konforlu bir şekilde transfer etmek için özel araç ve hizmet gerekir. Hasta nakil aracı ve hasta nakil hizmetleri bu aşamada devreye girer ve hastanın konforlu bir yolculuk yapmasını sağlar.

Hasta Nakil Aracı ve Transferi Hizmeti Nedir?

Hasta nakil aracı ve hasta nakil transferi, sağlık durumu normal bir araçla istenilen yere seyahat etmeye elverişli olmayan hasta kişiler için sağlanan özel bir transfer hizmetidir. Hasta nakil araçları özel olarak tasarlanmış olup gerekli ekipmanlar ve hastaya yardımcı olacak eğitimli kişiler ile hasta olan kişinin konforlu bir şekilde istenilen yere transferini gerçekleştiren sedyesiz sağlık kurumları ve özel sağlık kuruşlarına bağlı araçlardır. Bu araçlar, yoğun bakım veya herhangi bir özel donanım gerekmeyen, normal koşullarda tıbbi müdahale gerekmeyecek kişiler için hizmet verir. Bunun yanı sıra yaralı kişileri taşımak için de kullanılabilir.

Hasta nakil aracı beyaz renktedir. 200 mm veya daha fazla fosforlu boya ile boyanmış mavi şeritler bulunur. Üzerindeki Kızılay işareti olan ay, kırmızı renklidir ve aracın üstünde hasta nakil aracı yazar.

Hasta Nakil Aracı ve Transferi Neleri Kapsar?

Hasta nakil aracı ve transferi artan sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için bekleyip vakit kaybı yaşamadan hastaneden taburcu olmuş kişileri evine, evden hastaneye gitmek isteyen kişileri hastaneye güvenli bir şekilde transferinin gerçekleştirilmesi gibi talepleri kapsar. Bu lokasyonlar arası transfer esnasında hasta kişinin sağlık durumuna göre alanında uzman kişilerce gerekli ilgi ve alaka gösterilerek yolculuk yapması sağlanır. Eğer kullanması gereken bir ilaç varda ve yolculuk esnasında bir saate kullanılması gerekiyorsa araçta bulunan sağlık personeli tarafından hastaya verilmesi için yardımcı olur. Bu araçlarda gerekli tıbbi ve teknik donanım bulunduğu için serum takılması, oksijen, damar yolu açılması ve ya gerekli durumlarda yara pansumanı yapılması sağlanabilir.

Hastaneden Eve Hasta Nakli

Hastanede tedavisi bitmiş veya kontrolleri yapılmış hastalar binek araçlar ile evlerine gitmeleri uygun değilse sağlık durumu el veriyor ise kendisi vermiyor ise bir yakını tarafından hastanede eve hasta nakil hizmeti talep edilebilir. Gerçekleşen talebe en kısa sürede cevap verilerek hastanın durumuna göre gerekli teçhizat ve alanında uzman kişiler ile birlikte hastanın, hastaneden eve hasta nakli gerçekleştirilir.

Evden Hastaneye Hasta Nakli

Evinden hastaneye tanı, tedavi, doktor muayene randevusu, rapor, endoskopi, kolonoskopi, MR çekim, tomografi, diyaliz ve laboratuvar sonuçları gibi acil olmayan ihtiyaçlarını karşılamak için gitmek isteyen hastaların gitmek istedikleri sağlık kuruş ve hastanelere istedikleri zamanda ulaşmalarını sağlayan hasta nakil hizmetidir. Yanınızda kimse bulunmasa dahi evden hastaneye hasta nakil hizmetleri size yardımcı olarak gideceğiniz kuruma sizi ulaştırarak evden hastaneye hasta naklini gerçekleştirir.

Hasta Nakil Aracı İle Hasta Nakli Nasıl Yapılır?

Kendiniz ve yakınınız için hasta nakil hizmetlerinden yararlanabilir ve istediğiniz zamanda istediğiniz lokasyona transferinizi talep çağrı merkezi aracılığı ile edebilirsiniz. Çağrınıza eğitimli personeller tarafından cevap verilir ve hasta transferi gerçekleştirilmek üzere belirlenen zaman ver yerde hasta nakil aracı hazır olur. Hasta nakil araçları tam donanıma sahiptirler ve gönül rahatlığı ile talep edebilirsiniz. Hasta nakil aracı ile kimseye ihtiyaç duymadan istediğiniz sağlık kuruluşuna ve evinize gidebilirsiniz. Çünkü, bu nakil araçlarında şoför olarak acil tıp teknisyeni veya acil bakım teknikeri görev yapar. Ayrıca bir tekniker de hastaya refakat etmek için hastanın yanında bulunmak zorundadır.

Şehirler Arası Hasta Nakli Nasıl Yapılır?

Hasta olan kişinin bulunduğu yerden başka bir şehre nakil olması gerekebileceği durumlar gerçekleşebilir. Bunun için bir şehirden başka bir şehre hasta nakletmek için devreye şehirler arası hasta nakil araçları girer. Şehirler arası mesafe şehir içi gibi kısa olmayacağı için hasta nakil aracı içerisine fazladan donanım ve bir kişi daha eklenir. Böylece hasta gözetim altında ve güvenli bir şekilde istediği şehre ulaşabilir. Ayrıca nakil aracında bulunan personeller hastanın kullanması gereken ilaç varsa bunun hastaya verilmesine de yardım eder.  Siz de gideceğiniz şehre binek araçlar ile gidemiyorsanız şehirler arası hasta taşıma hizmetinden yararlanabilir içiniz rahat bir şekilde gitmeniz gereken lokasyona gidebilirsiniz.

Yurt Dışı Hasta Nakli Nasıl Yapılır?

Bir tedavi veya tedavi bitiminde ülkeye dönüş gibi seçenekler için geliştirilmiş olan yurt dışı hasta nakli hizmeti ile ülkeler arası hasta transferi hızlı, güvenli ve konforlu şekilde yapılabilir. Yurt dışı hasta nakil hizmeti belirli aşamalardan sonra gerçekleşir. Bunun için, hastaya uygun önlem almak ve hazırlık yapmak adına ilk olarak hastanın durumu ile ilgili bilgiler öğrenilir. Hastaya uygun transfer seçeneği belirlenerek karşı tarafa bilgi verilir. Onaylanan seçenek ülkeden ülkeye yapılan hasta nakli sırasında hasta refahının korunması adına özel durumlar için eğitilmiş alanında uzman personel ve acil bir durum için yeterli donanıma sahip araçlar kullanılır. Hasta ve istenen durumlarda hasta yakınında refakat edebileceği bu hizmet tamamen hastanın konforu sağlanarak sağlıklı bir şekilde gitmek istedikleri noktalara ulaşımını sağlar.

Hasta Nakil Aracı Fiyatları

Hastaneden eve, evden hastaneye, şehirler ve ülkeler arası hasta transferi için kullanılan hasta nakil aracı fiyatları her koşul için standart değildir. Gidilecek mesafe ve hastanın durumu her zaman aynı olmayabilir. Bu sebeple gidilecek mesafeye ve bulundurulacak donanım ve personele göre hasta nakil aracı fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bunun için, bilgi alabilir istediğiniz hasta nakil aracı ve hizmetine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.