Evlilik Öncesi Genetik Taşıyıcılık Risk Taraması

Evlenmeyi planlayan çiftler için, ebeveynlerin çocuklarına hastalık veya genetik bozuklukları geçirme riskini azaltmak amacıyla yapılan bir tarama testi grubudur.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
600 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Bireyde görülen ciddi rahatsızlıkların anne ve baba genlerinden kaynaklanma olasılığının %80 civarında olduğunu biliyor muydunuz? Evlilik öncesi gerçekleştirilmesi gereken Genetik Taşıyıcılık Tarama Testi, eğer çocuk düşünüyorsanız sağlıklı çocuklar dünyaya gelebilmesi için yapılması gereken bir testtir. Evlilik öncesi yapılan Genetik Taşıyıcılık Tarama Testi ile çocukta görülebilecek hastalıkların öngörülebilmesi sağlanarak gebelik ya da doğum öncesi gerekli önlemler alınabilir.

Evlilik Öncesi Genetik Taşıyıcılık Risk Taraması Hakkında

Özel Talimatlar

Bu test için özel bir talimat bulunmamaktadır.

Uzman Görüşü

Evlilik Öncesi Tarama Testi, toplumda en yaygın genetik hastalıkları olan talasemi, orak hücreli anemi, SMA, Kistik Fibrozis, genetik kas hastalıkları, kalıtsal kanserler, kardiyovasküler risk gibi bir dizi genetik hastalıkların taraması için çok önemlidir. Bu test sayesinde anne babaların çocuklarına genetik hastalık veya hastalıklar için artmış riskleri miras bırakma olasılığı azaltılmaktadır. Test paketi sonucu yapılan değerlendirmeler ile ebeveynlerdeki hastalık veya taşıyıcılık durumları belirlenerek, bunların çocuğa geçmesi riski ortaya konulur. Bu nedenle, doğumsal bozukluk sayısının azaltılmasında da en önemli testlerden biridir. Öte yandan ülkemizde akraba evliliklerinin oranı da çok yüksektir. Akraba evliliklerinin sonucu olarak çocuklarda genetik geçişli ve hayatı tehdit edebilen pek çok hastalık ortaya çıkabilmektedir. Bu test paketi genetik geçişli hastalıklara karşı çok önemli bir önlemdir. Bu sayede çiftlerin de gelecek kuşaklar ile ilgili kafalarındaki soru işaretleri giderilecek ve yaşam kaliteleri de artacaktır.

İçerdiği Test Grupları

Evlilik Öncesi Tarama Testi, evlenmeyi planlayan çiftlerin gelecekteki çocuklarına toplumda yaygın genetik hastalıklar olan talasemi, orak hücreli anemi, SMA, kistik fibrozis, kas hastalıkları, bazı kanser türleri ve kalp- damar hastalıkları ile ilgili risklerin taranması için çok önemlidir. Bu sayede ebeveynlerin çocuklarına hastalık veya genetik bozuklukları geçirme riski azaltılabilir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  229,00
    İncele