Ağır Metal Kontrol Paketi̇

Ağır Metal Kontrol Paketi, kanda potansiyel nitelikte bulunan zararlı metallerin seviyelerinin ölçülmesi amaçlanarak gerçekleştirilen bir test hizmetidir.

 

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Vücudun fazla miktarda ağır metale maruz kalması durumunda, ağır metal zehirlenmesi meydana gelebilmekte ve kişide çeşitli hafif ya da ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Kişide organ hasarı, kalp sorunları, davranışsal değişiklikler, solunum sorunları, beyin, kas ve sinir sistemi ile ilgili hastalıklar, cilt ve hafıza problemleri görülebilmektedir. Ağır metallerin etkileri ve vücutta vereceği sinyaller metalin türüne ve maruziyetin şiddetine göre değişebilmektedir. Siz de ağır metal maruziyeti açısından risk altında bulunuyorsanız ve çeşitli belirtiler yaşıyorsanız bu kontrol paketi size uygun olacaktır.

Ağır Metal Kontrol Paketi̇ Hakkında

Özel Talimatlar

Bu testlerin öncesinde çeşitli gıda maddelerinin tüketilmemesi gerekebilmektedir. Bazı balıklarda ve kabuklu deniz hayvanlarında yüksek oranda cıva bulunabilmektedir. Bu bakımdan ağır metal kan testleri yaptırılmadan önce, 48 saat süreyle deniz ürünleri tüketilmemesi gerekmektedir.

Uzman Görüşü

Yılda bir milyondan fazla kişiyi etkileyen ağır metaller, endüstriyel üretim veya kirli havada, toprakta, içme ya da yer altı su kaynaklarında birikebilmektedir. Yakıt, mühimmat, boya, kauçuk imalatı, endüstriyel eritme, madencilik, fotoğraf işleme, tarım, yarı iletkenler, kaynak ve atık veya radyoaktif atık alanlarında çalışan ya da bu alanlara yakın yerlerde yaşayan kişiler ağır metal toksisitesi açısından daha fazla risk taşımaktadır. Ayrıca büyüme çağındaki bebekler ile çocuklar, bağışıklığı baskılanmış olanlar, bozulmuş karaciğer fonksiyonu ve düşük antioksidan seviyesine sahip olan kişiler daha fazla ağır metal riski altındadır. Hafıza kaybı, Alzheimer, Parkinson hastalığı, akciğer, kan ya da pankreas kanserleri, osteoporoz, böbrek veya karaciğer yetmezliği ve kısırlık gibi önemli rahatsızlıklara neden olabilen ağır metaller kan ve idrar testleri ile belirlenerek uygun tedavi ile kontrol altına alınabilmektedir.

İçerdiği Test Grupları

İçerdiği Testler; BAKIR (Cu), KAN ÇİNKO (Zn), KAN KOBALT (Co), KAN LİTYUM (Li), KAN MAGNEZYUM (Mg), KAN MANGAN (Mn), KAN PLATİNYUM (Pt), KAN STRONSİYUM (Sr), KAN TALYUM (TI), KAN URANYUM (U), KAN NİKEL (Ni), KAN CİVA (Hg), KAN ARSENİK, KAN KADMİYUM, KAN KURŞUN, KAN SELENYUM, KAN

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  160,00
    İncele
  •  205,00
    İncele