Alerji Serum Paketi

Alerji Serum Paketi; İlkyaz ve yazın daha sık karşılaşılabilecek alerji şikâyetlerinin anlık olarak rahatlatılabilmesine yönelik bir pakettir.

Alerji Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Alerji Serum Paketi almalısınız?

Alerji paketi hizmetinden şikâyetlerinin yerinde rahatlatılmasını isteyen ya da zorunluluğu olan herkes faydalanabilmektedir. İlkyaz aylarında polenlerin artması özellikle hassas kişilerde sıkıntıya neden olabilmektedir. Havaların güzelleşmesi ile birlikte çoğalan doğal ortam imkânları bazen alerjik sıkıntılar da getirebilmektedir. Yine bu dönemde meydana çıkan çeşitli böceklerin yaratabileceği problemlerle de karşılaşma olasılıkları artmaktadır.

Anlık olarak alerjik şikâyetlerinin rahatlamasını isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki alerji paketi hizmeti için başvurabilir.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Uzman görüşü

Alerji, bir kişinin herhangi bir alerjen maddeye karşı gösterdiği aşırı vücut reaksiyonu olarak adlandırılmaktadır. Kalıtsal özellik gösterebilir, açık tenliler ile deniz kenarı ya da nemli ortamlarda yaşayan insanlarda daha fazla görülür. Alerjiye neden olan alerjenlerin çoğu organik kökenli maddelerdir. Normalde insan vücuduna zararı olmayan bu maddeler alerjik insanlarda tepkimelere neden olabilir.

Atopik olarak adlandırılan kişiler, bu basit maddelere maruz kaldıklarında kızarıklık, şişlik, nefes alamama, hapşırma, burunda akıntı, ishal, bulantı, kusma, midede şişkinlik, hazımsızlık, gözlerde sulanma, ciltte egzama, kurdeşen, astım gibi sonuçlarla karşılaşabilirler.

Paketin içerdiği sıvı özellikle havaların ısınmaya başladığı bu dönemlerde eksiği yerine koyacak, içerdiği elektrolitler de dengeli bir sıvı yerine koyma sayesinde vücudu destekleyecektir. Ortaya çıkabilecek zararlı etkilerin oluşturduğu serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olacak C vitamini aynı zamanda zararın da hızlıca düzeltilebilmesi için dokulara destek olacaktır.

Vücutta inflamasyona bağlı oluşabilecek şikâyetlere yönelik olarak da hem antioksidan destekler hem de özgül ilaçlar hızlı rahatlama sağlayacaktır. Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

 

Paket İçeriği;

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • C vitamini,
  • Kişinin ihtiyacına uygun alerjiye yönelik ilaç

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikayetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/hastaliklar/alerji-nedir-alerji-belirtileri-nelerdir