Evde Pansuman

Yara, herhangi bir dış nedenle doku bütünlüğünün bozulmasıdır. Yaralar, akut ve kronik olmak üzere 2 tiptir.

Akut yaralar sıyrık, yanık ve kesik gibi bazı nedenlerden dolayı oluşan ve genellikle 3-4 hafta içerisinde iyileşebilen yaralardır. Kronik yaralar ise yatağa bağımlılık, damar yetmezliği, diyabet hastalığı gibi durumlar sonucu oluşan ve 6-8 haftadan beri iyileşmeyen, uzun süreli veya kalıcı olabilen yaralardır.

Evde pansuman hizmeti, vücutta yaralanma ve çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan akut veya küçük yaralara belirli aralıklarla pansuman ile bakım yapılması işlemidir.

Evde Pansuman
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Yaraların iyileşme süreci, yaranın tipine göre değişkenlik göstermektedir. Yara yerinin infekte olması iyileşme süresini uzatacağı ve iyileşmeyi bozabileceği için yara yerinin temiz tutulması önemlidir. Yine yaranın kuruması iyileşmeyi geciktireceğine göre yara yerinin nemli bir ortam sağlayacak pansuman ile kapatılması iyileşmeyi kısaltacaktır.

Pansuman hizmeti , bu konuda eğitimli sağlık personeli tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde bu konudaki bilinçsiz uygulamaların yaranın bulunduğu bölge ve genel sağlığa zarar verebileceği unutulmamalıdır.