COVID / Grip Antijen Testi

COVID / Grip Antijen Testi solunum yolları ile ilgili belirtileri nedeniyle sık sık karışıtırılan influenza ve COVID virüslerinin tespit edilmesi için kullanılan bir testtir.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
3 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Solunum yolu enfeksiyonu belirtilerini yaşıyorsanız ve COVID-19 mu, grip mi geçirdiğinizi öğrenebilmek için her hastalık için ayrı ayrı test yaptırmak yerine, güvenirliği son derece yüksek olan antijen testi paketi ile hangi solunum yolu enfeksiyonu hastalığını geçirdiğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu test sayesinde doğru tanı konulduktan sonra uygun tedavi planlaması yapılabilmekte ve hızlı iyileşme sağlanabilmektedir.

COVID / Grip Antijen Testi Hakkında

COVID / Grip Antijen Testi

Özel Talimatlar

Infleunza ve COVID Antijen Testi özel bir çubuk yardımı ile ağızdan ve burundan sürüntü örneği alınarak yapılmaktadır. Bu test ile ilgili özel bir talimat bulunmamaktadır.

Uzman Görüşü

Gribe neden olan influenza virüsü ile COVID-19’a sebep olan SARS-COV 2 virüsü, solunum ile bulaşan iki hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iki virüs ortak bulaş yolları ve mevsimsel görülme dağılımlarının benzerliği nedeniyle adeta birbirini taklit etmektedir. Dikkati çeken benzer belirtiler arasında; ateş, boğaz ağrısı, boğazda gıcıklanma, kuru öksürük, kas ve eklem ağrıları, iştahsızlık, karın ağrısı ve ishal yer alır. Grip (İnfluenza) ve COVID-19’ u birbirinden ayırt edecek çok önemli klinik bir belirti yoktur. Hastaneye başvuran hastalarda, neden olan etkeni sadece sorgulama ve muayene yolu ile ayırt etmek kolay değildir. Özellikle bu noktada, hem hekimi hem de hastayı tanı koymada destekleyecek laboratuvar testine ihtiyaç vardır. Bu nedenle özellikle yetişkin hastalarda antijen testleri hala ayırıcı tanı anlamında önem taşımaktadır.

Özellikli bir çubuk ile hastanın burun (nazofarenks sürüntüsü) yolundan girilerek örnek alınır. Laboratuvar koşullarında özel bir teknikle çalışılır ve 15 dakika içinde aynı anda hem grip (İnfluenza A/B), hem de COVID-19’ un varlığı tespit edilebilir. Bu test sonucu, hastanın tanı ve tedavisinde hekimlerimiz için yol gösterici olacaktır.

Grip hastalığı için risk grupları arasında 65 yaşın üzerindeki ve 2 yaşın altındaki bireyler sayılabilir. Ayrıca bağışıklığı baskılanmış kişiler, hamileler,  morbid obezite hastaları, kronik akciğer, kalp, karaciğer ya da böbrek hastalığı olanlar ve huzurevlerinde bulunanlar da bu grupta yer almaktadır.

COVID-19 hastalığında risk faktörleri ise ileri yaş, obezite, hipertansiyon ve çeşitli kronik hastalıklar sayılabilir. Risk grubundaki kişilerin grip ve COVID konusunda çok dikkatli olması, belirtiler varsa vakit kaybetmeden testlerini yaptırması gerekmektedir.

Covid-19 Kategorisindeki diğer paketleri görüntülemek için tıklayın.

İçerdiği Test Grupları

Solunum yolu enfeksiyonu belirtileri yaşayan kişiler için COVID- 19 ve Grip ( Influenza) ayrımının yapılabilmesi amacıyla güvenirliği son derece yüksek olan antijen testi ile hangi solunum yolu enfeksiyonu hastalığı geçirildiği kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu test sayesinde doğru tanı konulduktan sonra uygun tedavi planlaması yapılabilmekte ve hızlı iyileşme sağlanabilmektedir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  240,00
    İncele
  •  390,00
    İncele