Evde Holter (24 Saat)

Holter cihazı kalp ile ilgili rahatsızlık yaşadığını belirten kişilerin günlük hayat içinde kalbinin elektriksel faaliyetlerini kaydeden bir cihazdır. EKG Holter (Ritim Holter) ve Tansiyon Holter olarak ikiye ayrılmaktadır.

Talep ettiğiniz holter hizmeti için doktor istek formunu sisteme yükleyebilirsiniz.

İzin verilen dosya formatları: *.jpg, *.jpeg, *.png, *.pdf

Evde Holter (24 Saat)
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Evde Holter

İlgili hizmet İstanbul ilinde sağlanmaktadır.

Evde bakım ve sağlık hizmetlerinin, mobil görüntüleme uygulamaları arasında yer alan “Evde Ritim Holter uygulaması” ile kalp ritminin genellikle 24 saat bazen de daha uzun süreyle EKG kaydının alınması sağlanmaktadır. Cihaz küçük bir kamera boyutundadır ve göğüs bölgesine yapıştırılan küçük elektrotları bulunur.

Ritim holter ile çarpıntı, ritim bozuklukları ve kalp krizi sonrasında ölümcül ritim bozukluğunun olup olmadığı gibi sorunlarda tanı konulabilmektedir. Bu işlem, tedavisi evde devam eden ya da hastaneye gidemeyen hastalar için doktor istemi ile ev ortamında son derece konforlu bir şekilde uygulanabilir.

Tansiyon Holter; hastaya takılan mobil bir tansiyon aleti yardımıyla kan basıncının daha önceden doktorun planladığı  zamanlarda ve sıklıkta tansiyonun ölçülmesi ve tansiyon holterinin hafızasına kaydedilmesidir.

Tansiyon holter cihazı, kronik tansiyon hastalarının, düzensiz değişkenlik gösteren kan basınçlarını, programlanmış bir motor kontrollü cihazla non invasif (dışardan) olarak, 24 saat süre ile ölçen ve sonuçları kaydeden mini bir tansiyon cihazdır.

Hazırlanacak rapor ve görüntüler hasta ve doktoruna kısa sürede iletilir.

 

Evde bakım kategorisindeki diğer paketleri görüntülemek için tıklayın.