Alerji Paketi – Kuruyemiş ve Tohumlar

Bu kan testi badem, fındık, fıstık ve susam gibi yaygın olarak tüketilen kuruyemişlere ve tohumlara karşı alerjiniz olup olmadığını kontrol etmenizi içerir.

Test Sayısı
4
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Sıklıkla tüketilen badem, fındık, fıstık, ceviz, çekirdek, susam gibi kuruyemiş ve tohumlar kurdeşen, ciltte kızarıklık, kusma ve dudak veya yüzde şişme gibi hatta anafilaktik şok gibi hayatı tehdit eden durumlara sebep olabilir. Bu alerji taraması IgE aracılığı ile alerjilere neden olabilen ve yaygın olarak yenen kuruyemiş ve tohumların analizinin yapılmasını sağlayan yararlı bir testtir.

Alerji Paketi - Kuruyemiş ve Tohumlar Hakkında

Özel Talimatlar

Test için örneğini sabah saatlerinde ve aç karnına vermeniz önemlidir. Testinizden 48 saat önce ağır egzersiz yapmaktan ve et açısından zengin yemek yemekten kaçının. Herhangi bir vitamin veya mineral takviyesi almadan önce bu testi yaptırmalısınız.

Uzman Görüşü

Kuruyemiş alerjisi hem çocuklarda hem de yetişkinlerde sık görülen besin alerjileri arasında yer alır. Kuruyemiş alerjisi genellikle 2 yaşından itibaren gelişir ve duyarlı olunan kuruyemişler yaşla birlikte artabilir. Hastaların büyük bir kısmında ilk yediklerinde reaksiyon görülür. Kuruyemişlerde görülen reaksiyonlar çok ciddi olabilir. Yer fıstığı ve kuruyemişler besinle ilişkili anafilaktik reaksiyonların %70-90’ından sorumlu olur. Kuruyemiş alerjileri diğer besin alerjilerine göre genellikle daha ağır bulgulara neden olup, hayat boyu devam edebilir. Bu alerji taraması, IgE aracılı alerjilere neden olabilen, yaygın olarak yenen kuruyemiş ve tohumların bir analizini sağlar. Bu test, bir alerjene maruz kaldıktan sonra hızla gelişen kurdeşen, ciltte kızarıklık, kusma, dudak veya yüzde şişme gibi IgE aracılı alerji belirtileri olan kişiler için kullanılır. Test edilen kuruyemiş ve tohumlar arasında; badem, Brezilya fındığı, Kaju fıstığı, fındık, Macadamia fındığı, fıstık, Pekan cevizi, Çam fıstığı, Susam tohumu, Balkabağı tohumu, Ceviz, ayçekirdeği, Haşhaş tohumu bulunur.

İçerdiği Test Grupları

Bu test kaju fıstığı ürünlerine karşı alerjiniz olup olmadığının tespit edilmesini sağlar.
Bu test haşhaş tohumu ürününe karşı alerjiniz olup olmadığının tespit edilmesini sağlar.
Bu test ayçiçek tohumu ürününe karşı alerjiniz olup olmadığının tespit edilmesini sağlar.
Bu test kaju fıstığı ürünlerine karşı alerjiniz olup olmadığının tespit edilmesini sağlar.