Bağışıklık Serum Paketi

Özellikle sonbaharda başlayan ve kışın yaşanan, bazen yoğun çalışma temposu, stres gibi bağışıklık sistemimizi doğrudan etkileyerek mevsim değişikliklerine uyum sağlayamama sonucu karşılaşılan şikâyetlere açık kalınan zamanlarda hızla ayağa kalkıp günü tamamlamaya destek olacak şekilde Bağışıklık Serum Paketi hazırlanmıştır.

Bağışıklık Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Bağışıklık Serum Paketi almalıyım?

Bağışıklık sisteminin yaşanan mevsim değişikliklerine uyum sağlayamaması sonucu baş-boğaz ağrısı, vücut ağrısı, halsizlik-yorgunluk vb. şikâyetleriyle karşılaşılabilir. Diyabet, hipertansiyon, kardiyovasküler hastalık ve solunum sorunları gibi önceden var olan kronik hastalıkları bulunan bireylerin riski daha yüksektir, ayrıca yaşlandıkça bağışıklık sistemi zayıflar.

Ağır stres altında kalındığında, aşırı çalışma temposuna bağlı yorgunluk ve uykusuzluk sonrasında görülen bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi hastalanma dönemidir. Bir mikropla karşılaşırsa enfeksiyon hastalıkları ortaya çıkabilir. Bu durum günlük hayatta görülebilmektedir.

Bağışıklık paketi hizmetinden şikâyetlerinin yerinde rahatlatılmasını isteyen ya da zorunluluğu olan herkes faydalanabilmektedir. Anlık olarak şikâyetlerinin rahatlamasını isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki bu paket hizmeti için başvurabilir.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

Uzman görüşü

Bağışıklık sisteminin görevi zararlı olabilecek yabancıların vücuda girmesini engellemek, eğer vücuda girmişse bunları yok etmek, yayılmalarını engellemek ya da geciktirmektir. Bu sisteminin en önemli özelliklerinden biri de kendisine yabancı milyonlarca değişik mikrobu tanıma ve ayırt edebilme yeteneğine sahip olmasıdır. Bağışıklık sistemi genel sağlık durumu ve yaş gibi birçok faktörden etkilenir. Sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sahip olmak, yaşam boyunca bağışıklık sisteminin gelişmesi için elzemdir.

Bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olan doğuştan gelen değiştirilemeyen etkenlerin yanında yaşam şekli ve beslenme alışkanlıklarında yapılan hatalar da etkili olmaktadır. Bağışıklık sistemi zayıflamasının en yaygın nedeni yetersiz ve dengesiz beslenmedir.

Karbonhidrattan zengin beslenme, antikorların yapıtaşı olan proteinden düşük beslenme, aşırı kilo ve aşırı zayıflık bağışıklığı baskılayıcı etmenlerdir. A,B, C, E, D vitaminleri, selenyum, demir, çinko ve karotenler bağışıklık sistemi için gereklidir. Bunlardan herhangi birinin eksikliği vücudu dış etmenlere karşı saldırıya açık hale getirmektedir.

Alkol kullanımı, sigara kullanımı, radyasyon maruziyeti, mikrobiyota dengesizliği, kalitesiz uyku, iyi dinlememek, stres yükü fazlalığı, sık antibiyotik kullanımı da bağışıklık sisteminin zayıflamasında rol oynayan başlıca sebepler arasındadır.

 

Paket İçeriği;

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • C vitamini,
  • D vitamini,
  • Çinko
  • Kişinin ihtiyacına uygun ilaç

Bağışıklık paketi nasıl fayda sağlar?

Vücudun savunmaları olan antioksidanların tükendiği durumlarda genellikle sıvı eksikliği ile de karşılaşılır. Yeteri kadar sıvı alınamamış ya da fazla miktarda sıvı atılmış olabilir. Damar yolundan alınan sıvı içerdiği elektrolitler yoluyla da sıvı elektrolit dengesinin yeniden sağlanmasını ve bu sayede de yorgunluk ve halsizlik, şikâyetlerine yönelik rahatlama sağlayacaktır. Özellikle bağışıklık sistemi için gerekli olan ve vücudun savunmalarını yerine geri koyan destekler eklenir:

Bağışıklık savunmanızın önemli bir parçası olan beyaz kan hücrelerinin zararlılarla mücadele etkilerini artıran ve iltihaplanmayı azaltan D vitamini; bağışıklık hücresi gelişimi ve iletişimi için gerekli ve iltihaplanma tepkisinde önemli bir rol oynayan çinko; çeşitli bağışıklık hücrelerinin işlevini destekleyen ve enfeksiyona karşı koruma yeteneklerini artıran C vitamini. Sıvı ve diğer destekler sayesinde de detoksifikasyon hızlanır. Diğer özel şikâyetlere yönelik olarak da hızlı rahatlama sağlayacak özel ilaçlar eklenir.

Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikayetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dahil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/bagisiklik-sistemi-nedir-nasil-guclendirilir