COVID-19 Antikor Paketi

Bu test paketi kandaki koronavirüs antikorlarının ölçülmesine yöneliktir. Covid pozitif ya da negatif olduğunuzun belirlenmesine yönelik değildir yani PCR testi ile karıştırılmamalıdır. Testin amacı COVID-19’a karşı bağışıklık durumunuzu ortaya çıkarmaktır.

Test Sayısı
2
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
3 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Antikorlar vücut tarafından virüslerle savaşmak için üretilir. Koronavirüsü geçirmiş ya da aşı olmuşsanız, COVID-19 antikor testleri ile zaman içinde gelişen antikor düzeyinizi ve bağışıklık durumunuzu öğrenebilirsiniz. Antikor testi koldan kan alınarak çalışılmaktadır. Bu şekilde yapılan antikor testlerinin hassasiyet ve doğruluğunun, parmaktan alınan hızlı antikor testlerine göre yüksek olduğu düşünülmektedir.

COVID-19 Antikor Paketi Hakkında

Özel Talimatlar

Bu test, koronavirüs semptomları geçtikten en az 14 gün sonra veya koronavirüs enfeksiyonu riskiyle karşı karşıya kaldıktan 21 gün sonra yapılmalıdır.

Uzman Görüşü

Vücut tarafından virüslerle savaşmak için üretilen antikorlar bulunmaktadır. Bu test, COVID-19’a yönelik olarak antikor geliştirip geliştirmediğinizi inceleyen testtir. Unutulmamalıdır ki, kişinin COVID-19 pozitif ya da negatif olduğunu anlamaya yarayan bir test değildir. Dolayısıyla COVID-19 (PCR) testiyle karıştırılmamalıdır. Geçmişte COVID-19 geçirmenizin ya da aşı olmanızın sonucu olarak ürettiğiniz savaşçı antikorların derecesini ölçmeye yaramaktadır. Bu testi koronavirüs ile enfekte olduktan veya aşı olduktan çok kısa bir süre sonra yaparsanız, negatif bir sonuç (0.8 U/ml'nin altında) olasılığı daha yüksektir. Bunun nedeni, vücudunuzun antikor üretmek için yeterli zamanı bulamamış olmasıdır. Bu testi yapmadan önce bilinen bir enfeksiyon veya aşıdan sonra en az 3 hafta beklemeniz önerilmektedir. Antikor seviyenizi zaman içinde izlemek istiyorsanız, 3 – 4 ayda bir test yaptırmanızı öneririz. Bir dizi çalışma, koronavirüs antikorlarının çoğu insanda en az 6 – 8 ay kanda kaldığını göstermiştir. Ancak bazı kişilerde (özellikle semptomu olmayanlarda) antikor seviyeleri daha hızlı düşebilmektedir.

İçerdiği Test Grupları

IgM yani erken evre antikor testinde antikorlarını saptayan serolojik testlerden elde edilen POZİTİF sonuç,  yakın zamanda kişinin virüs ile karşılaşmış olunduğunu gösterir. Ancak enfekte hastalarda virüse cevap olarak henüz antikor gelişmediği durumlarda NEGATİF test sonucu elde edilebilir.
COVID- 19 enfeksiyonuna maruz kalındığını gösteren bulgu ıgG antikorlarının pozitif saptanmasıdır. Belirtiler başladıktan en az 10 gün sonrasında antikor seviyesi pozitif olarak saptanabilir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  240,00
    İncele
  •  240,00
    İncele
  •  390,00
    İncele