Evde Kalp Pili Kontrolü + Kardiyoloji Muayene

Kalp pili, kalp atışlarının aşırı yavaşlaması halinde hastanın yaşamını normal bir biçimde sürdürebilmesi için gerekli kalp atış hızını sağlamak üzere vücuda yerleştirilen özellikli cihazlardır.

Kalıcı kalp pili taşıyan hastaların 4 ila 6 ay sıklığında kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bayılma, baş dönmesi, çarpıntı ya da şok verme gibi özellikli durumlarda bu kontroller daha sıklıkla yapılabilmektedir. Bu kontroller yapılırken kalp pilinin markasına bağlı olarak değişik ölçüm cihazları kullanılmaktadır. Kontrollerde kalp pili bataryası ölçümü, kalp pili kabloları ölçümü ya da kalp pilinin kaydetmiş olduğu ritim bozukluklarının tespiti yapılabilmektedir.

Evde kalp pili kontrolü, ev ortamında ve Memorial Sağlık Grubu mensubu kardiyoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır

İlgili hizmet İstanbul ilinde sağlanmaktadır.

Evde Kalp Pili Kontrolü + Kardiyoloji Muayene
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Kalp pili, kalp atışlarının aşırı yavaşlaması halinde hastanın yaşamını normal bir biçimde sürdürebilmesi için gerekli kalp atış hızını sağlamak üzere vücuda yerleştirilen özellikli cihazlardır. Kalıcı kalp pilleri, nabız düşüklüğünü tedavi eden sadece pil özelliği olan cihazlar olduğu gibi, ICD denilen şok verme özelliği bulunan ritim düzenleyicileri de kapsamaktadır. Kalıcı kalp pili taşıyan hastaların 4 ila 6 ay sıklığında kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bayılma, baş dönmesi, çarpıntı ya da şok verme gibi özellikli durumlarda bu kontroller daha sıklıkla yapılabilmektedir. Bu kontroller yapılırken kalp pilinin markasına bağlı olarak değişik ölçüm cihazları kullanılmaktadır. Kontrollerde kalp pili bataryası ölçümü, kalp pili kabloları ölçümü ya da kalp pilinin kaydetmiş olduğu ritim bozukluklarının tespiti yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kalp pili kullanan hastaların düzenli kardiyolojik muayenelerini ve gerekli tetkiklerini doktorlarının belirlediği periyotlarda yaptırması çok önemlidir.

Evde kalp pili kontrolü, ev ortamında ve Memorial Sağlık Grubu mensubu kardiyoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Evde Kalp Pili Ölçümü randevusunda genel muayene hizmetine ek olarak, ihtiyaç halinde EKO (Ekokardiyografi – kalbin ses dalgaları yoluyla iç yapısının ve işlevlerinin incelenmesi işlemi) ve EKG (Elektrokardiyografi – kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi) çekimleri de yapılabilmektedir.

İlgili hizmet İstanbul ilinde sağlanmaktadır.