Evde Refakatçi (12 Saat)

Refakatçi hizmetleri, evde bakım destek personeli (hasta bakıcı) ile sağlanmakta olup; hasta ve yaşlı bireylerin günlük yaşam aktivitelerinde destek olunmasını, sosyal ihtiyaçlarının karşılanarak gerekli koruyucu önlemlerin alınmasını ve yaşamsal aktivitelerinin devamlılığının sağlanmasını içermektedir.

Evde refakatçi hizmeti, hastanın ihtiyacına ve tedavi sürecine bağlı olarak; kısa ya da uzun süreli verilmekte olan hizmetlerdir.

12 saat dışındaki hizmet talepleriniz için canlı destekten bilgi alabilirsiniz.

Evde Refakatçi (12 Saat)
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Evde Refakatçi

Hasta bakımı ve refakat hizmetlerimiz, hastalarımıza isteğe bağlı olarak 12 / 24 saatlik süre kapsamında sunulmaktadır. Bu hizmetin çerçevesi şu şekildedir:
o Hastanın kişisel hijyeninin sağlanması (ağız bakımı, yatak ve saç banyosu, tuvalet ihtiyacının karşılanması)
o Hastanın ihtiyaçları doğrultusunda yerinden kaldırılması, taşınması ve pozisyon verilmesi
o Günlük yatak içi pasif egzersizlerin yaptırılması
o Hastanın moral ve motivasyonunun yüksek tutulması
o Hastanın tıbbi durumunun gözlemlenmesi ve değişikliklerin “Evde Bakım Hizmetleri Yöneticisi”ne ve “Evde Bakım Doktoru”na rapor edilmesi

Bakım ve refakat hizmeti verdiğimiz hasta grubunda ileri yaştaki hastalarımız çoğunluktadır. Yaşlı bakım destek ekiplerimiz her yaştan insanla iletişim kurma yeteneği güçlü ve yeni aktiviteler üretebilecek özelliklerdedir.

Hasta bakımı ve refakat hizmetlerimiz, hastanın evinde verilebildiği gibi tedavi sürecine bağlı olarak hastanede de verilmektedir.

 

Evde bakım kategorisindeki diğer paketleri görüntülemek için tıklayın.