Gluten İntoleransı Genetik Testi

Gluten İntoleransı Genetik Testi, glutene olan duyarlılığınızı  genetik olarak  analiz eder ve yaşam tarzınızı optimize etmek için kişiye özel beslenme hakkında önemli bilgiler verir.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Gaita
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Gluten hassasiyeti, klasik alerji belirtileri gibi hapşırma, ödem, vücutta kaşınma ve kızarıklık gibi tepkilere neden olmaktadır. Glutensiz diyet yapmanızı gerektiren bu hassasiyet; buğday, çavdar, arpa ve yulaf içeren gıdalardan uzak durulması gerektiği anlamına gelir. İnce bağırsak hastalığı olan çölyak ile gluten hassasiyeti uygulanan diyetlerin benzerliği nedeniyle sık sık karıştırılmaktadır.
Gluten hassasiyeti durumunda ishal, kramp, hapşırık, kızarıklık, nefes almada güçlük çekme ve kuru öksürük hayat kalitesinin düşmesine neden olur. Gluten alerjisi pek çok kişi tarafından bilinmemekle birlikte ancak bağışıklık sisteminin normal işleyişinin bozulmasına yol açmaktadır. Bu durumda hayat kalitesinin artırılması ve bağışıklık sisteminin normal işleyişini sürdürebilmesi takibi sağlanmalıdır

Gluten İntoleransı Genetik Testi Hakkında

Özel Talimatlar

Bu test için özel bir talimat bulunmamaktadır.    

İçerdiği Test Grupları

Gluten İntoleransı Genetik Testi, glutene olan duyarlılığın  genetik olarak  analiz edilmesini sağlayarak, kişiye özel beslenme hakkında önemli ipuçları verir, bağışıklık sisteminin normal işleyişini sürdürebilmesine ve hayat kalitesinin artırılmasına yardımcı olur.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  169,00
    İncele
  •  229,00
    İncele