Güzellik Serum Paketi

Özellikle kadınların yararlanacağı, sağlıklı bir deri, tırnak ve saçlara yönelik Güzellik Serum Paketi hazırlanmıştır

Güzellik Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Güzellik Serum Paketi almalısınız?

Özellikle kadınlarda kozmetik ürünlerin çok sık kullanılması deri problemleriyle sonuçlanabilmektedir. Daha sağlıklı ve ışıldayan bir deri güzel görünmede başlıca şart olarak kabul edilebilmektedir. Güzellik paketi hizmetinden yerinde destek isteyen herkes faydalanabilmektedir. Anlık olarak dermatolojik rahatlama isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki güzellik paketi hizmeti için başvurabilir. Bu konularda sık sorunlar yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Uzman görüşü

Deri, vücudun her noktasını kaplayarak dış etkenlerden koruma görevini üstlenen organ olarak tanımlanmaktadır. Deriye bu görevde yardımcı olan ve keratin denilen proteinden oluşan tırnak ve kıllar da deri uzantıları olarak adlandırılır. İlerleyen yaşlarda derinin kendini yenilemesi genç yaşlara oranla azalır ve dokularda çökme, lekelenme ile daha soluk ve kırışık bir cilt görülmesi ile karşılaşılabilir. Bu noktada en önemli bileşen kollajendir.

Kollajen derinin genç ve esnek,  saç ve tırnakların güçlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Güneş hasarı, çevre kirliliği, sigara gibi çevresel faktörler kollajen miktarının daha çabuk azalmasına neden olabilir. Azalan kollajen deri, saç ve tırnak sağlığını olumsuz etkiler. Kollajen derinin nem dengesini düzenler, esnek, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar.

Saçları ve tırnakları daha güçlü ve parlak yapar. Kollajen 30 yaşından sonra vücutta azalmaya başlamaktadır. Deri yüzeyinin birim alanı başına toplam kollajen içeriğinin her yıl yaklaşık %1 azaldığı bilinmektedir. Yani yaşlandıkça kollajen miktarı azalmaktadır. Kollajen miktarında azalma kendini kuruluk, kırışıklık, sarkmalar ile göstermeye başlamaktadır. Saç ve tırnak sağlığını da olumsuz etkilemektedir.

Deri, kendini yenileme ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma sağlayan organ olmasına rağmen çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu hassas yapıyı korumak önemlidir. Deride kuruma, derinin nemini kaybederek bariyerinin zayıflaması sonucu başlamaktadır.

Bariyeri zayıflamış deri, her türlü dış uyarana hassas hale gelir. Temas edilen her türlü kimyasal bu bariyeri daha da bozarak kızarıklık, yara, akıntı, kabuklanma, kepeklenme, şiddetli kuruluk ve kaşıntıya yol açabilmektedir. Yaz aylarında nem ve güneşin etkisi, kışın da soğuk havalarda deri bariyerinin bozulması nedeniyle kuruluklar artmaktadır.

Her bir kişinin özgül durumuna yönelik rahatlama sağlamayı hedefleyen ilaçlar eklenebilecektir. Bunun yanında vücutta bu sırada oluşmuş olabilecek inflamasyonun giderilmesi gerçekleştirilmiş olur.

 

Paket İçeriği

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • B vitamin kompleksi,
  • C vitamini,
  • Çinko,
  • A vitamini,
  • D vitamini,
  • E vitamini,

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/deri-ve-zuhrevi-hastaliklar