Kadınlara Özel Regl (adet) Dönemi Serum Paketi

Tıpta “premenstrüel sendrom” (PMS) ve benzeri adlandırmalarla da ifade edilebilen adet döneminde ortaya çıkabilecek yoğun şikayetlere yönelik Kadınlara Özel Regl (adet) Dönemi Serum Paketi hazırlanmış pakettir.

Kadınlara Özel Regl (adet) Dönemi Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Kadınlara Özel Regl (Adet) Dönemi Serum Paketi almalısınız?

Kadınların yaklaşık %80’inde regl dönemi öncesi bazı şikâyetlerin olduğunu gözlemlenmektedir. Yaygın belirtiler arasında; akne, meme hassasiyeti, karın şişkinliği, yorgunluk, sinirlilik ve ruh hali değişiklikleri yer alır. Birçok kadın regl dönemi sırasında dismenore olarak da bilinen ağrılı kramplar yaşar. Bunlar, kadınların %20- 30’unda normal yaşamı engelleyebilir, bu nedenle regl öncesi (premenstrüel- PMS) sendrom olarak nitelendirilebilir. %3- %8 arasında belirtiler daha şiddetlidir.

Kanamanın başlamasıyla birlikte diğer belirtiler; baş ağrısı, akne, şişkinlik, alt karın ağrısı, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, yemek isteği, göğüs ağrısı, kramp-ağrı, çökkünlük, uykusuzluk ve ishal olarak sıralanabilir. Kadınlara özel regl (adet) dönemi paketi hizmetinden şikâyetlerinin yerinde rahatlatılmasını isteyen ya da zorunluluğu olan herkes faydalanabilmektedir.

Anlık olarak şikâyetlerinin rahatlamasını isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki Kadınlara özel regl (adet) dönemi paketi hizmeti için başvurabilir. Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Özel talimatlar

Özellikle kadınların özel günlerinde karşılaştıkları problemler herkes için değişik olabilmekle birlikte ortaya çıkabilecek yoğun regl şikâyetleri günlük hayatı etkileyebilmekte ve olağan yaşamdan uzak kalmayı tercih etmelerine yol açabilmektedir. Vücudun sıvı elektrolit dengesini geri kazanması için özel sıvı içeriği aynı zamanda temel bir mineral olan magnezyum ve B vitaminlerinin hızla verilebilmesini saylayarak PMS şikayetlerinde rolü olduğu düşünülen nedenlere yönelik destek sağlanmış olur.

Dengenin yerine konması şikâyetlerde azalmaya yardımcı olacak özellikle hücre metabolizması için gerekli olan B vitaminlerinin desteklenmesi yoluyla sinir sistemi üzerinde de olumlu etki yaratılacaktır. Bu dönemi rahat atlatmaya yarayacak şekilde her bir kişinin özgül şikâyetlerine yönelik azalma sağlamayı hedefleyen ilaçlar eklenecektir. Bunun yanında vücutta bu sırada oluşmuş olabilecek inflamasyonun giderilmesi gerçekleştirilmiş olur. Kişinin şikayetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikayetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dahil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

Paket İçeriği;

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • Magnezyum,
  • B grubu vitaminler,

Kişinin ihtiyacına uygun ilaç

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/regl-adet-nedir