Kalıtsal Kanser Riski Taraması

Önemli bir bölümü ailesel geçiş ile ortaya çıkan kanser türlerine karşı genetik yatkınlığın kişiye özel olarak belirlendiği önemli bir test programıdır.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
360 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Kanser, çağımızın en komplike hastalığıdır. Sigara ve alkol kullanımı, radyasyona maruz kalma, yanlış beslenme gibi çevresel faktörlerin yanı sıra genetik etkenler kanser gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Tüm kanserlerin %5–10’nu kalıtımsaldır. Yani kanser, genlerdeki değişimler aracılığıyla oluşmakta ve daha sonraki nesillere de aktarılmaktadır. Kalıtsal kanserler daha erken yaşta görülmekte ve daha şiddetli seyretme eğilimindedir. Bu nedenle özellikle meme, yumurtalık, kolon, melanoma, akciğer adenokarsinomu gibi kanserlerin bir ya da birkaçının görüldüğü ailelerde kişilerin Kalıtsal Genetik Kanser Riski Tarama Testlerini yaptırmaları taşıdıkları riski öğrenmek için büyük önem taşımaktadır.

Kalıtsal Kanser Riski Taraması Hakkında

Özel Talimatlar

Bu test grubu için özel talimatlar bulunmamaktadır.

Uzman Görüşü

Kanser, hücresel seviyede genetik bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Vücutta hücrelerin çoğalması ve birbirleriyle olan ilişkilerini kontrol eden genlerde meydana gelen hasarların birikmesi sonucu hücre kontrolsüz çoğalmaya başlar ve kanser ortaya çıkar. DNA ve genetik kod testi olarak da ifade edilen genetik testler, kromozomlar, genler veya proteinlerde meydana gelen değişiklerin tespit edilmesini sağlayan tıbbi testlerdir. Yapılacak testler sonucunda, elde edilen verilere göre planlanacak önlem ve tedavi süreciyle hastalığın ilerleme durumunu en iyi şekilde yönetmek mümkündür. Ayrıca ailesinde kanser hastası olan bireylerin kansere yatkınlıklarının belirlenmesi için yıllık kontrollerini yaptırması çok önemlidir.

İçerdiği Test Grupları

Genetik miras yolu ile ortaya çıkan kanser türlerine karşı yatkınlığın belirlendiği bir test programıdır. Bu tarama paketinde kişiye özel genetik özellikler incelenerek kanserden korunma ve tedavi süreçleri için gerekli planlama yapılmaktadır.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  240,00
    İncele
  •  290,00
    İncele