Spor Enerji Serum Paketi

İş yoğunluğu, koşuşturmalı büyük şehir yaşamı ve mevsim geçişi derken günlük tempoyu düşüren hayatı olumsuz etkileyen yorgunluğa karşı ve spor gibi fazladan enerji gerektiren durumlar için oluşturulmuş bir pakettir.

Spor Enerji Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Spor Enerji Serum Paketi almalıyım?

Anlık olarak yorgunluk şikâyetlerinin rahatlamasını isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki spor-enerji paketi hizmeti için başvurabilir. Bu anlık çözüm olup, kronik bir durum yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

Uzman görüşü

Yorgunluk, genel olarak kişilerin kendini halsiz isteksiz hissetmesi halidir.  Kronik yorgunluk sendromu: Bu tip yorgunluklar 6 aydan fazla sürer ve tedavisi güçtür. Endokrin, nörolojik ve psikolojik sebepleri vardır. Psikolojik yorgunluk: Bu tip yorgunluklar genelde kişilerin çevresel olaylara paralel olarak ortaya çıkar ve psikiyatrik destek ile çözülebilir. Bahar yorgunluğu: Bu tip yorgunluk mevsimsel olarak oluşan baharın başlaması ile oluşan tiptir.

Yorgunluğun pek çok sebebi olabilir. Kansızlık, infeksiyonlar, karaciğer, kalp ve böbrek yetmezlikleri, vitamin ve mineral eksiklikleri, metabolik bozukluklar (hipoglisemi), hormonal problemler (hipotiroidi, böbrek üstü bezi yetmezliği), kanser gibi ciddi sağlık sorunlarında yorgunluk bazen ilk işarettir.

Yorgunluk, tekrarlayan ve uzun süren stresin, uyku problemlerinin, depresyon ve diğer bazı psikolojik sorunların sonucunda da oluşabilir. Alkol ve sigara kullanımı, yorgunluktan korunmak için kullanılan uyarıcılar ve bazı ilaçlar ve daha da önemlisi beslenme yanlışları yorgunluğun başlıca nedenlerindendir. Bunun tersine bakacak olursak, genellikle “formda olmak” yoğun fiziksel aktivite yapmak olarak algılanırken, çoğu insan kaslı bir vücuda sahip olmayı ya da uzun mesafeli koşuyu başarılı bir şekilde bitirmek olarak değerlendirmektedir.

Aslında formda olmak; sadece fiziksel değil, ruhsal ve zihinsel iyiliği kapsayan bir durumdur. Formda olmak; “en iyi sağlık durumuna sahip olma, sakatlık olmaması” durumunu ifade etmektedir. Bireyler formda olduklarında; gün içerisindeki olumsuz koşulları pozitif bir bakış açısıyla üstesinden gelebilmektedirler. Kalp hastalıkları, kanser, şeker hastalığı gibi ciddi sorunların daha az görülmesine neden olur. Yüksek kalitede ve belki de uzun bir yaşam için iyi bir şans yakalanmış olabilmektedir.

Günlük yorgunluk, halsizlik ve enerjisizliğin karşılaşılan en sık nedeni sıvı eksiliğidir. En sağlıklı spor- enerji performansı ve sağlık için ihtiyaç olunan sıvı çoğunlukla alınmadığında bu şikâyetlerin ortaya çıkması beklenir.

Temel sıvıyı dengeli elektrolitlerle yerine koymak hızlı bir rahatlama sağlayacaktır. B grubu vitaminler genel enerji metabolizmasında rol oynadıklarından ve C vitamini de yorgunluk durumunda azalmış bulunduğundan yerine koymak anlamlı katkı sağlamaktadır. Diğer özel şikâyetlere yönelik olarak da hızlı rahatlama sağlayacak özel ilaçlar eklenir.

Paket İçeriği;

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • C vitamini,
  • B grubu vitaminler

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/hastaliklar/kronik-yorgunluk-sendromu-nedir-belirtileri-ve-tedavisi-nedir