Alerji Paketi – Solunum

Solunabilen veya yiyeceklerden kaynaklanan yaygın alerjenlere karşı alerjiniz olup olmadığının kontrolünü sağlayan bir testtir. Kan yolu ile yapılan bu test yaygın tekli alerjenlerin (kedi tüyü, köpek tüyü, inek sütü, yumurta sarısı ve yumurta akı gibi) yanı sıra dört alerjen karışımı (otlar, tozlar, küfler ve ağaçlar) kapsar.

Test Sayısı
2
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Burun tıkanıklığı, öksürük, şişkinlik, bağırsak problemleri, ciltte kızarıklık, döküntü ve kaşıntı gibi yaşadığınız sorunların nedeni solunum maddeleri ve gıdalardan kaynaklanan alerjiler olabilir. Bu alerjenler vücuda hem solunum yoluyla hem de ağızdan alınabilir. Alerji yapan maddelerin doğru belirlenebilmesi için bu test paketi sizin için son derece faydalı olur.

Alerji Paketi - Solunum Hakkında

Özel Talimatlar

Test için örneğini sabah saatlerinde ve aç karnına vermeniz önemlidir. Testinizden 48 saat önce ağır egzersiz yapmaktan ve et açısından zengin yemek yemekten kaçının. Herhangi bir vitamin veya mineral takviyesi almadan önce bu testi yaptırmalısınız.

Uzman Görüşü

Solunum maddeleri ve gıdalar için yapılan alerji tarama testi,  IgE aracılı alerjilere neden olabilen yaygın solunan maddeler ve gıdaların kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Bu alerjenlerden herhangi birine maruz kaldıktan sonra hızla gelişen kurdeşen, ciltte kızarıklık, kusma ve dudak veya yüzde şişme gibi IgE aracılı alerji belirtileri olan kişilerin bu testi yaptırması fayda sağlar. Test edilen karışımlardan birine verilen pozitif reaksiyon, alerjiye neden olabilecek maddelerin daraltılmasına izin verir, ancak tek alerjenin tanımlanmasına izin vermez. Bu nedenle, karışımlardan birindeki tek alerjenler için başka bir test yapılması gerekebilir. Bu test ayrıca, IgE aracılı alerjisi olan kişilerde sıklıkla artan toplam immünoglobulin E düzeylerini de kontrol eder.

İçerdiği Test Grupları

Solunum Multipleks-PCR (23 Etken), Sürüntü Paketi İle SARS-CoV-2 de dahil olmak üzere 23 farklı virüs ve bakteriyi test edilebilmektedir. Bu bir direkt tanı yöntemidir çünkü mikrobun DNA veya RNA’sını doğrudan tespit eder. Multipleks PCR testleri, takip ve tedavisi sürdürülen hastalarda, mikrobun yok olup olmadığını anlayabilmek için önemlidir.
İnhalasyon alerjenleri yani solunum yolu ile alınan alerjenler ev tozu akarları, polenler, küf mantar sporları, ev hayvanlarının tüyleri, çeşitli haşereler ve zehirleri olarak sıralanabilir. Phadiatop, inhalan allerjenlere karşı oluşan spesifik IgE antikor durumunu ölçen bir testtir. Testin sonuçlarına göre alerjiye yönelik önlemlerin alınması sağlanmaktadır.