PCR Testi

COVID-19 PCR Testi vücuttaki virüsün kimliğini göstermek için yapılan teste denilmektedir. Bir tanı testi olan PCR, vücuttaki çok az sayıdaki mikrobu bile tespit edebilmektedir.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Sürüntü
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
6 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Bu test, vücutta virüsün varlığını, vücudun enfeksiyona yanıt olarak ürettiği antikorları belirleyebilmektedir. Covid-19 taşıyıcısı kişilerin belirlenmesinde etkin rol oynayan test sayesinde virüsü taşıyan kişiler de çevresindeki yakınlarına hastalığı bulaştırma ihtimalini bilerek önlem almaktadır. PCR testinde, burun ve boğazdan ucu pamuklu ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneği alınmaktadır.

PCR Testi Hakkında

Özel Talimatlar

COVID-19 bulaşıcılığı 5-7 gün arasında değişmektedir. Eğer semptom yoksa, temastan en az 5-7 gün sonra test yaptırıldığı takdirde daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilir.

PCR Testi

PCR testi ile birlikte koronavirüse yakalanan kişiler ya da taşıyıcı olanlar belirlenir, izolasyonları sağlanır ve bu şekilde salgının kontrol altına alınması için çok önemli bir adım atılmış olur. Ayrıca PCR testi çok kısa sürede sonuç veren bir testtir. PCR, son derece güvenilir bir test yöntemidir. Bu test özellikle koronavirüste belirti göstermeyen taşıyıcıların belirlenmesini de sağlamaktadır. Taşıyıcılar saptandığında koronavirüs salgınının da kontrol altına alınması için bir önlem planı oluşturulması mümkün olabilmektedir. PCR testinde pozitif sonuç bu hastalıkla enfekte olunduğu anlamına gelir. Farklı hastalıklar için de kullanılan PCR, vücuttaki çok az sayıdaki mikrobu da belirleyebilmektedir. PCR testine moleküler tanı testi de denilmektedir. Bu test sayesinde vücutta virüsün varlığı ve vücudun enfeksiyona yanıt olarak ürettiği antikorlarda belirlenmektedir. Covid-19 Kategorisindeki diğer paketleri görüntülemek için tıklayın.  

İçerdiği Test Grupları

Enflamasyon ( yangı, iltihap), vücudu mikroplar ve zararlı maddelerden kurtarmak ve doku hasarına karşı korumak için bağışıklık sisteminin kullandığı savunma yöntemdir. Tipik iltihap belirtileri arasında ateş, kızarıklık, şişme ve ağrı bulunur. Enflamasyon akut veya kronik olabilir. Akut enflamasyona genellikle enfeksiyon veya yaralanmalar neden olur ve geçicidir. Kronik enflamasyona ise artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı veya astım gibi kronik de denilen uzun süreli durumlar neden olur. Enflamasyon, kandaki belirli protein seviyelerinin yükselmesine yol açar ve bunlar bazı durumlarda sebebin belirlenmesinin yanı sıra enflamasyonun kapsamının değerlendirilmesi için ölçülebilir. Vücutta bir iltihap oluştuğunda C-Reaktif Protein(CRP) değeri artar. CRP testi ile kandaki iltihap değeri ölçülmektedir. CRP seviyeleri enfeksiyonlar, iltihaplanma ve çeşitli hastalıklar sonucu yükselmektedir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  240,00
    İncele
  •  170,00
    İncele