Atom Serum Paketi

Bazı durumlarda oluşabilecek baş edilemeyen olumsuz etkilere karşı, kaybedilmiş vitamin, elektrolit ve sıvının yerine konması ve şikâyetlere yönelik özel müdahaleler yoluyla hızla rahatlama sağlama, bulantı kusmaya karşı koruma ve sonrasında günü geçirebilmeyi sağlayacak bir Atom Serum paketidir.

Atom Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Atom Serum Paketi almalıyım?

Bu tür problemler yorgunluk, halsizlik, susuzluk hissi, baş dönmesi ve ağrısı, mide bulantısı, mide ağrısı, ışığa ve sese duyarlılık gibi belirtilerle kendini gösterse de bu şikâyetlerin çeşidi ve boyutu kişiden kişiye göre değişebilir.

En sık olarak bu etkileri gün boyu yaşamaya devam etmek, mahmurluğu sabah olduğu halde üzerinden atamamak; güne yorgun ve keyifsiz başlamakla karşılaşılır. Güne baş ağrısı, mide bulantısı ve sinir harbiyle başlayıp, mahmurluğu, ağırlığı ve sersemliği üzerinden atamama durumu evden dışarı çıkamayacak halde günü geçirmeye kadar uzanabilir.

Uzman görüşü

Dehidrasyon: böbreklerin su tutmasını sağlayan vasopressin hormonunun salgılanması baskılandığında idrar üretimi artar ve vücudun susuz kalmasına yol açar. Susuzluk ise beraberinde halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı ve baş dönmesini getirir. Zaten yeterince sıvı alınmamışsa bu etki de artacaktır.

Kan şekerinde düşme sonucu yorgunluk: karaciğerdeki glikojen depolarının harcanmasına bağlıdır. Glikoz beynin ana enerji kaynağıdır. Düşük kan şekeri halsizlik, yorgunluk, huzursuzluk ve duygu değişiklikleri-sinirlilik gibi şikâyetlere yol açabilir.

Uykunun bozulması: uykunun bölünmesi, kalitesinin düşmesi ve sık uyanma yorgunluk ve gün içinde verimsiz çalışmaya yol açacaktır.

Çekilme belirtileri: olumlu etkiler geçtiğinde eskisinden de daha fazla huzursuzluk, kaygı, sinirlilik ve mutsuzluk hisleriyle karşı karşıya kalınacaktır.

Sindirim sistemi rahatsızlıkları: sindirim yolunun tahrişi; özellikle mide asidi olmak üzere salgıların aşırı üretimini ve bu şekilde gastrit sorunlarını tetikleyebilir. Tüm bunlar birlikte mide bulantısı, kusma ve karın ağrısına neden olabilir.

İltihap: Ortaya çıkan inflamasyon da olumsuz etkilerin tümünü arttıracaktır.

Histamin: İnflamatuar kimyasalların başında gelen histamin, migren ve baş ağrısını arttırır, migren ataklarına ve baş ağrısına sebep olabilir.

Asetaldehit etkileri: Aşırı asetaldehit de özellikle karaciğer, pankreas, beyin, sindirim sistemi ve diğer organlarda inflamasyona sebep olmaktadır.

Bağışıklık sistemi: bağışıklık sisteminin güçsüz kalması neticesinde mide bulantısı, iştah azalması ve odaklanamama başta olmak üzere birçok sorun ortaya çıkabilir.

Diğer etkiler: vücudun elektrolit dengesinin bozularak baş ağrısı ve sinirlilik hali oluşabilir; ayrıca baş ağrısı, genişleyen kan damarlarından da kaynaklanabilir. Vücudun sıcaklığı ve hormonlar da etkileneceği için, tüm bu etkenler farklı olumsuz etkilere de yol açabilir.

Yine dikkat, karar verme ve kas koordinasyonu bozulacağından araç kullanmak gibi işler etkilenecektir.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Paket İçeriği;

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • C vitamini,
  • B grubu vitaminler

Kişinin ihtiyacına uygun bulantı kusma ve ağrıya yönelik ilaç

Bu paket nasıl fayda sağlar?

Özellikle vücudun savunmaları olan antioksidanları aşırı tüketen bir durumda genellikle sıvı eksikliği ile de karşılaşılır. Yeteri kadar sıvı alınamamış ya da fazla miktarda sıvı atılmış olabilir.

Damar yolundan alınan sıvı içerdiği elektrolitler yoluyla da sıvı elektrolit dengesinin yeniden sağlanmasını ve bu sayede de ağız kuruluğu, susuzluk hissi, yorgunluk ve halsizlik, baş dönmesi, baş ağrısı şikâyetlerine yönelik rahatlama sağlamayı hedefler.

Özellikle sinir sistemi ve metabolizma için gerekli olan ve vücudun savunmalarını yerine geri koyan, suda eridikleri için suyun yanında kaybedilebilen askorbik asit, riboflavin, niasin, tiamin, folik asit desteklenmesi sayesinde detoksifikasyon hızlanır ve yorgunluk ve halsizlik, baş dönmesi, baş ağrısı şikâyetlerine yönelik rahatlama sağlanır.

Diğer özel şikâyetlere yönelik olarak da hızlı rahatlama sağlayacak özel ilaçlar eklenir.

Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

Diğer Evde Serum Paketleri için tıklayın.