Büyüme Hormonu Paketi

Büyüme hormonu (hGH) veya somatotropin, normal vücut büyümesi ve gelişiminden sorumlu bir hormondur. Büyüme Hormonu Paketi kanınızdaki büyüme hormonu seviyesini ölçer.

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
6 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Çocuklarda büyümenin gerçekleşmesi ve erişkinlerde metabolizma sürecinde rol alan büyüme hormonu GH, hipofiz bezinden salgılanır. Egzersiz, derin uyku, hipoglisemi ile glukagon, insülin ve vazopresin hormonlar kan GH düzeylerini artırır. Obezite ve koritokosteroid grubu ilaçların GH düzeyini azaltıcı etkisi vardır. Aşırı düzeyde salgılanması büyüme döneminde jigantizm, erişkinde akromegaliye sebep olur. Büyüme döneminde yetersiz salınımı cüceliğe sebep olabilir. Bu gibi rahatsızlıkların tespiti için Büyüme Hormonu Paketi’nden yararlanabilirsiniz.

Büyüme Hormonu Paketi Hakkında

Özel Talimatlar

Test örneğini sabah saatlerinde ve aç karnına vermeniz önerilir.

Uzman Görüşü

Büyüme hormonunun az olduğu durumlarda şu belirtiler görülebilir:

 • Özellikle bel çevresinde daha yüksek vücut yağı seviyesi
 • Kaygı ve depresyon
 • Tükenmişlik hissi
 • Diğer insanlardan izole olma hissi
 • Sıcağa ve soğuğa karşı daha fazla hassasiyet
 • Daha az kas (yağsız vücut kütlesi)

Cücelik veya hipofiz cüceliği olarak da bilinen büyüme hormonu eksikliği (GHD), vücutta yetersiz miktarda büyüme hormonunun neden olduğu bir durumdur. GHD'li çocukların normal vücut oranları ile anormal derecede kısa boyları vardır. GHD doğuştan olabilir veya daha sonra gelişebilir. GH eksikliğinin ana belirtisi, bir çocuğun 3. doğum gününden sonra her yıl çok yavaş uzamasıdır. GH eksikliği olan bir çocuk daha genç görünen bir yüze ve tombul bir vücut yapısına sahip olabilir.

Büyüme hormonu eksikliği teşhis veya tedavi edilmezse, LDL (kötü) kolesterolde artış ve osteoporoz gibi başka durumlara yol açabilir.

İçerdiği Test Grupları

Vücudun, hipofiz bezinden salgılanarak çocuklarda büyümenin gerçekleşmesi ve erişkinlerde metabolizma sürecinde rol alan büyüme hormonu GH’yi üretme yeteneğinin tespit  edilmesi için yapılan bir kan testidir.  Büyüme hormonu seviyesinin belirlenmesi, gerekli önlemlerin erken dönemde alınması açısından çok önemlidir.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

 •  290,00
  İncele
 •  170,00
  İncele