Evde C Vitamini Serum Hizmeti

Evde C Vitamini Serum Hizmeti Nedir?

Antioksidan etkisi en yüksek olan vitaminlerden biri olan C vitamini sağlığımız için çok önemlidir ve eksikliği bazı hastalıkların tetiklenmesinde etkili olmaktadır. Evde C Vitamini Serum Hizmeti, C vitamini eksikliğine karşı, kaybedilmiş vitaminin yerine konması ve bundan kaynaklı şikayetlere yönelik özel müdahale yoluyla hızla rahatlama sağlama, eksikliğe karşı koruma sağlamak üzere hazırlanmış bir pakettir.

Evde C Vitamini Serum Hizmeti
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Evde C Vitamini Serum Hizmeti Almalıyım?

Yeterli oranda C vitamini alımı hastalıklara karşı koruyucudur. C vitamini, süperoksit ve hidroksil radikalleri gibi zararlı maddeler ile reaksiyona girerek onları etkisiz hale getirir. Proteine bağlı ferrik (Fe3+) demiri uzaklaştırarak ya da indirgeyerek hidrojen peroksit ile etkileşmeye ve sonunda hidroksil radikali oluşturmaya uygun ferröz (Fe2+) demire dönüştürür.

C vitamini bütün canlı dokularda yer almakla birlikte, omurilik, akciğer ve göz gibi pek çok dokunun sıvı bölümlerinde oldukça yüksek yoğunlukta bulunur. Vücudun bu temel ihtiyaçları olan vitaminlerden antioksidan görevlerinin yanı sıra enzimatik rolleri de bilinmektedir. Bu açıdan her gün vücuda yeterli C vitamini alındığından emin olmak gerekir.

Uzman görüşü

C vitamini veya askorbik asit, suda çözünebilen ve birçok görevi olan bir vitamindir. Pek çok hayvan ve bitki kendi C vitaminlerini glukozdan üretebilmektedir. İnsanlar, bazı yarasalar ve insan benzeri primatlar C vitamini üretemediklerinden bunu besinlerden almak zorundadır.

Askorbik asit sadece meyve ve sebzelerde bulunan bir madde olmamakla beraber birçok hayvansal ürünlerde de bu maddeye rastlamak mümkündür. Bununla birlikte gıdanın işlenmesi esnasında C vitamininde ciddi kayıplar meydana gelmektedir.

Özellikle ısıl işlem, gıdanın içerisindeki C vitamininin ortalama %90 oranında azalmasına neden olabilmektedir. Diğer taraftan çoğu hayvansal gıda çiğ tüketilemeyip, ısıl işlem uygulandığı için içerdiği C vitamini miktarı çok düşük seviyelere inmektedir. Dolayısıyla, hayvansal gıdaları ve taze olmayan ya da işlenmiş besinleri C vitamini kaynağı olarak düşünmek mümkün değildir.

C vitamininin gıdadaki miktarını azaltan bir diğer işlem de kesme işlemidir. Bir portakal bıçakla dilimlendiğinde C vitamini miktarı %20’ye varan seviyelerde azalabilmektedir.

C vitamini (askorbik asit), insanlar için zorunlu bir besindir. C vitamininin vücudun çoğu dokusuna sağlamlığını veren kollajenin üretiminden alyuvarların işlemesine kadar çok sayıda görevi vardır.

Beslenme rejiminde askorbatın eksikliği iskorbüt hastalığına yol açar. Bu hastalık, halsizlik, kolayca kanayan diş etleri, deride morluklara neden olan deri altında küçük kanamalar, saçların kıvrılması, hiperkeratosis, eklem ağrısı, nefes darlığı ve letarji (uyuşukluk) şeklinde kendini gösterir. C vitamini eksikliğinin önemli bir erken belirtisi de bitkinliktir.

Askorbik asit diğer bazı besin öğelerinin vücutta kullanılması için de yardımcıdır. Askorbik asidin kalsiyum, B vitaminlerinden tiamin, riboflavin, folik asit, pantotenik asit, A ve E vitaminlerinin vücutta daha elverişli olarak kullanılmalarında gerekli olduğu rapor edilmiştir. Askorbik asit, bazı toksik öğelerin etkisini azaltmaktadır. Örneğin vücuda alınan nitritlerin kanser yapıcı nitrozoma dönüşümünü önlemektedir.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

İçindekiler:

IV elektrolit içeren sıvı,

C vitamini,

Kişinin ihtiyacına uygun gerekli görülebilecek ek takviye

Bu paket nasıl fayda sağlar?

Günlük askorbik asit gereksinimi yaş ve cinsiyete bağlı olarak da değişmektedir. Askorbik asidin vücutta birçok kimyasal tepkimenin normal olarak yürümesi için gerekli oluşu, dış etkenlerin bu vitaminin dokulardaki durumunu etkilemesi bireyin gereksinimini arttırmaktadır.

Askorbik asidin dokularda doymuş düzeyde bulunması gebelik, emziklilik, zehirlenme, bakteri toksinleri veya enfeksiyonlara, soğuk, yaralanma, hırpalanmalar gibi streslere karşı konulması için önemlidir. Ayrıca sporcuların normalden daha fazla askorbik aside ihtiyaçları olduğu bildirilmiştir. Aynı şekilde yanık ve ameliyatlarda günlük gereksinimin arttırılması gerekir.

Ağızdan doğum kontrol hapları alınması, hamilelik, sigara içilmesi gibi durumlarda da gereksinim artabilmektedir.

Bütün canlı dokularda bulunan askorbik asit (C vitamini) vücutta birçok kimyasal tepkimenin normal olarak yürümesi için gereklidir. Doğada yaygın olarak bulunan bu vitaminin en zengin kaynakları taze meyve ve sebzelerdir. Dış etkenlerin bu vitaminin dokulardaki durumunu etkilemesi bireyin gereksinimini arttırmaktadır.

Diğer özel şikâyetlere yönelik olarak da hızlı rahatlama sağlayacak özel ilaçlar eklenir.

Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Hizmet içerisine doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

Diğer Evde Serum Paketleri için tıklayın.