Evde Yenidoğan Bebek Eğitimi

Bebek bakımı konusunda uzman bebek hemşirelerimiz tarafından sunulan hizmetlerimiz; annenin lohusalık bakımı ve yenidoğan bebeğin günlük bakımına yardımcı olmak, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi uygulamalar hakkında ailelere destek veren sağlık personelinin gerçekleştirdiği uygulamalar bütünüdür.

Evde Yenidoğan Bebek Eğitimi hizmetimiz, anneler ve bebekleri hastaneden taburcu olmadan da başlayabilmektedir. Ailelerin tercihine göre bebek doğar doğmaz hastanede ya da ev ortamında bu hizmetimizden faydalanılabilir.

Yenidoğan bebek eğitimi 2 saat sürelidir. Yenidoğan bebek hemşireliğini 12 saat süreli talep etmeniz halinde Evde Yenidoğan Hemşiresi(12 Saat)  hizmetini tercih edebilirsiniz.

Evde Yenidoğan Bebek Eğitimi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Evde Yenidoğan Bebek Eğitimi

Bebek hemşiresi anneye nasıl destek olur?

• Anneye emzirme tekniği hakkında bilgi verir ve kontrolünü yapar.
• Bebeğin fiziki kontrollerini yapar.
• Bebeğin kilosunu ölçer.
• Bebeğin deri tonu, ağız ve göbek kontrollerini yapar.
• Aileye gerekli eğitimleri verir (Emzirme teknikleri, gaz çıkarma teknikleri, alt temizliği, göbek bakımı, banyo eğitimi, süt sağma ve saklanma koşulları, bebek giydirme ve oda sıcaklığı, göz-burun ve tırnak bakımı, bebek tutuş pozisyonları vs).
• Doktor ile iletişime geçilmesi gerekli görülen durumlarda ebeveynleri bilgilendirir.
• Anne ve babanın bebeğin bakımına dair sorularına yanıt bulur.

Evde yenidoğan bebek hemşireliği hizmetini 12 saat veya 24 saat olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak talep edebilirsiniz.