Evde NAD Tedavisi

Evde NAD Tedavisi:Son dönemlerde halsizlik ve yorgunluk şikayetleri yaşıyorsanız, çeşitli kronik hastalıklara sahipseniz, stresli bir yaşamınız varsa, unutkanlık sorunundan yakınıyorsanız, spor yapıyorsanız NAD takviyesi sizin için uygun olabilir.

Beyin fonksiyonlarını destekleyen, kronik yorgunluğu azaltan, enerjiyi artıran ve hücreleri yenileme özelliğine sahip olan NAD takviyesi ve sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek isteyenler için önemli bir seçenek sunuyor.

Canlı Destek ile Görüş

Evde NAD Tedavisi

Beyin fonksiyonlarını destekleyen, kronik yorgunluğu azaltan, enerjiyi artıran ve hücreleri yenileme özelliğine sahip olan NAD takviyesi ve sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek isteyenler için önemli bir seçenek sunuyor.

NAD Nedir?

NAD olarak kısaltılan niasinamid adenin dinükleotid, canlılar için metabolizmada merkezi önemi olan bir koenzimdir. NAD+ ve NADH yükseltgenmiş ve indirgenmiş formları olmakla birlikte NADP+/ NADPH şeklinde fosfatlanmış formları da metabolizmada görev alır ve bütün canlı hücrelerde bulunur.

Adenin ve niasinamid adındaki iki nükleotidden oluşmuş bir dinükleotiddir. Enerji metabolizmasında elektronların taşınması için görev alır. Özellikle enzimatik işlevler olmak üzere pek çok önemli hücre içi görev üstlenir. İnsanlarda B3 vitamini olarak da geçen niasinden sentezlenir.

NAD Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

NAD enerji metabolizması için elzem olduğundan en başta enerjinin oluşturulabilmesi ve kullanılabilmesi yeteri kadar NAD olmasına bağlıdır. Oksijenin ve glukozun uygun şekilde harcanmasında kritiktir. Bu açıdan çok enerji üreten ve enerjiye bağımlı dokular için anlamlı sağlık etkileri yaratacaktır.

Özellikle sinir sistemi ve beynimiz en çok enerji tüketenlerin başında gelmektedir. Bilişsel ve ruhsal işlevlerin doğru çalışabilmesi için gereklidir.

Stresin arttığı durumlarda vücudumuz daha fazla enerji tüketecektir. Metabolik hastalıklar da yine NAD dengesinin bozulmasına neden olabilmektedir.

NAD Nasıl Yükseltilir? NAD Tedavisi Nasıldır?

NAD, ağızdan alındığında nükleotidlerine ayrılacaktır. Bu nedenle damar yolundan sıvı içinde verilmesi tercih edilir.

Serum ile bu şekilde vücuda doğrudan verilen NAD hücre içlerine dağılarak hem koenzim görevini yerine getirecektir hem de metabolik dengeyi sağlayabilecektir.

NAD Yan Etkileri ve Riskleri Var mı?

NAD kolay uygulanabilen ve yan etkisi neredeyse olmayan bir koenzimdir. Oral takviyeler sindirim kanalından geçtiğinden, biyoyararlanım ile ilgili faktörler damar yolundan alınan takviyelere göre daha sınırlıdır.

Gebeler, emziren anneler ve çocuklar üzerinde yapılmış yeterli çalışma bulunmadığı için bu gruba uygulanmamaktadır. Kanser tedavisi görmeye devam eden hastalar NAD almamalıdır.

NAD Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

NAD herkes kullanabilir mi?

NAD, vücudun ihtiyaç duyduğu temel bir madde olduğu için herkes tarafından kullanılmasında bir sakınca yoktur. Yalnızca duyarlılığı olanlar ve tedavi görenler doktorlarına danışmadan kullanmamalıdır.

En iyi NAD takviyesi hangisi?

NAD üretimi için en önemli unsurlardan biri adenin ve niasindir. Bu öğelerce içeriği yüksek besinlerden somon, mantar, yeşil sebzeler ve tüm tahıllar tüketilebilir.

NAD gençleştirir mi?

NAD, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve yenilemesiyle gençleştirmeye katkı sağlar.

Kimler NAD ihtiyaç duyar?

NAD ihtiyacı bireysel olarak hekim tarafından belirlenir. Yoğun stres altındaki kişiler özellikle risk altında olabilir.

Ne zaman NAD kullanmalı, hangi hastalıklara iyi gelir?

NAD, kronik yorgunluk, hafıza/ konsantrasyon sorunları, kronik inflamasyon, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, fibromiyalji, kalp hastalığı, şeker hastalığı, anksiyete/ depresyon, mitokondriyal disfonksiyon, Multipl Skleroz (MS), madde bağımlılığı tedavisine destek için kullanılabilir.

Sıkça detoksifikasyon ve güzellik amaçlı, zinde kalmak için, vücudun yenilenmesine yardımcı olmak için ve oksidatif stresin azaltılması yoluyla yaşlanmaya karşı tercih edilmektedir.