Jet Lag Serum Paketi

Günümüzde yoğun çalışma temposu, sadece uzun uçuşlarda değil gece ve gündüz döngüsünün bozulduğu pek çok başka durumda da uyum sağlayamama sonucu şikâyetlerle karşılaşılabilmektedir. Böyle zamanlarda hızla ayağa kalkıp günü tamamlamaya destek olacak Jet Lag Serum Paketi hazırlanmıştır.

Jet Lag Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Jet Lag paketini almalıyım?

Jet lag, uzun bir uçuştan sonra normal uyku düzeninizin bozulduğu zaman olarak bilinir. Damar yolundan alınan sıvı içerdiği elektrolitler yoluyla da sıvı elektrolit dengesinin yeniden sağlanmasını ve bu sayede de jet lag şikâyetlerine yönelik rahatlama sağlayacaktır.

Özellikle gerekli olan ve jet lag’e karşı savunmalarını yerine geri koyan destekler eklenir: İltihaplanmayı azaltan ve diğer özel şikâyetlere yönelik olarak da hızlı rahatlama sağlayacak kişinin şikâyetlerine özgü ilaçlar eklenir.

Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Uzman görüşü

Dünyanın kendi ekseni etrafında 24 saat süren dönüşünün canlılar üzerinde bıraktığı fizyolojik ve davranışsal durumların tekrar edilmesi olarak tanımlanan sirkadiyen (yaklaşık bir gün) ritmin bozulması durumunda jet lag ortaya çıkmaktadır. Jet lag, vücudunuzun varış noktanızın gündüz-gece programıyla senkronize olmadığı anlamına gelmektedir.

Jet lag, uzun bir uçuştan sonra normal uyku düzenin bozulmasıdır. Vücudun yeni saat dilimine uyum sağladıkça birkaç gün içinde düzelme gösterir. Bir kişinin uyku bozukluğu varsa veya vardiyalı çalışması uykularını bozuyorsa jet lag semptomları ortaya çıkabilir. Jet lag oluşumunun bir tedavisi yoktur, fakat dikkatli bir planlama ile etkileri azaltılabilir.

Jet lag paketi hizmetinden kimler faydalanabilir?

Uykusuzluk, seyahat yorgunluğu, anksiyete, kabızlık, ishal, kafa karışıklığı, dehidrasyon, baş ağrısı, sinirlilik, mide bulantısı, hazımsızlık, terleme, konsantrasyon zorluğu, baş dönmesi gibi semptomlar jet lag belirtileri altında sayılabilmektedir. Bazı kişiler de kalp ritim düzensizliği, hastalıklara karşı duyarlılık gibi ek belirtiler de ortaya çıkabilir.

Çocuklar ya da bebeklerde de bu tip jet lag semptomlarına rastlanılmaktadır. Jet lag, belirtileri ve semptomları, etkilenen kişiler arasında farklılık gösterebilirse de şu şekilde sıralanabilir: gündüzleri aşırı uykulu olma hali, uykusuzluk hastalığı, tükenmişlik, kırgınlık, baş ağrısı, hazımsızlık, sinirlilik, konsantrasyon eksikliği. Bir seyahat sonrasında yaşanılan jet lag semptomları şiddetliyse, birkaç gün sonra aynı şekilde devam ediyorsa mutlaka uzman doktora görünmeniz gerekmektedir.

Paket İçeriği:

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • B vitamin kompleksi,
  • Gerekli ilaç

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/jet-lag-nedir-jet-lag-nasil-engellenir