Migren Serum Paketi

Migren Serum Paketi; Migren atakları sırasında karşılaşılabilecek şikâyetlerinin anlık olarak rahatlatılabilmesine yönelik bir pakettir.

Migren Serum Paketi
Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Neden Migren Serum Paketini almalısınız?

Paketin içerdiği sıvı hidrasyon desteği sağlayarak, içerdiği elektrolitler de dengeli bir yerine koyma sayesinde migrene karşı vücudu destekleyecektir. C vitamini sinir sisteminde antioksidan fayda sağlayacaktır.

B vitaminleri sinir sisteminin çalışmasını desteklemektedirler. Magnezyum da özellikle aura için faydalı olabilecektir. Vücutta inflamasyona yani iltihabi durumlara bağlı oluşabilecek şikâyetlere yönelik olarak da hem antioksidan destekler hem de özgül ilaçlar hızlı rahatlama sağlayacaktır. Kişinin şikâyetlerine yönelik olarak yerinde hazırlanacak olan bu destek paketi o andaki rahatlama için gerekli tüm desteği sağlayacaktır.

Özel talimatlar

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikâyetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Böyle sorunları sık yaşayan kişiler kapsamlı bir değerlendirme ve uzun süreli bir tedavi için özel olarak bu şikâyetler ile ilgilenen uzman hekimlerimize başvurmalıdır.

 

Ataklar halinde ortaya çıkan bir baş ağrısı türüdür. Migren atakları kiminde yılda 1-2 defa, kiminde ise ay içerisinde defalarca görülebilmektedir. Migren ağrılarının çoğunun çok şiddetli seyrettiğini söylenebilir. Migren ağrılarını şiddetli baş ağrısı olmasının dışında diğer ağrılarından ayırt eden en önemli özellik ise ağrı ile birlikte ortaya çıkan bulantı, ses ve ışığa duyarlılıktır.

Migren ağrısı olanlar baş ağrına eşlik eden bu rahatsızlıklar nedeniyle günlük işlerini tamamlamakta zorlanırlar. Yine de tam bir migren tanısı konulması için uzun bir süreç ve uzman doktor kontrolü çok önemlidir.

Migren paketi hizmetinden şikâyetlerinin yerinde rahatlatılmasını isteyen ya da zorunluluğu olan herkes faydalanabilmektedir. Migrenin en büyük belirtisi şiddetli baş ağrısıdır. Migren baş ağrısı o kadar şiddetlidir ki; bir fonksiyonun yapılmasını etkileyebilir veya kişiyi yetersiz hale getirerek yatak istirahatini zorunlu kılar. Migren belirtilerinden biri de tek taraflı baş ağrısıdır.

Yanı sıra aşırı duyarlılık-tepkisellik, depresif duygu durumu, aşırı ve gereksiz neşelenme, durgunluk/ donukluk, yoğunlaşma ve dikkatte azalma, düşüncede yavaşlama görülebilir. Kelime bulma güçlüğü, konuşurken takılma, artmış ışık-ses-koku duyarlılığı, esneme, uyuma isteği, açlık, tatlı yeme isteği, iştah artışı veya iştahsızlık, aşırı su içme, karında şişlik hissi, kabızlık veya ishal hali de sıklıkla gözlenebilir.

Anlık olarak migren şikâyetlerinin rahatlamasını isteyen bireyler, ihtiyacı olan ancak evden çıkmayanlar Memorial Evde Sağlık kapsamındaki migren paketi hizmeti için başvurabilir. Bu anlık çözüm kronik bir hastalık olan migrenin tedavisinin yerini tutmamaktadır.

Paket İçeriği:

  • Online Doktor Görüşmesi
  • IV elektrolit içeren sıvı,
  • B vitamin kompleksi,
  • Magnezyum,
  • C vitamini,
  • Kişinin ihtiyacına uygun migrene yönelik ilaç,

Her bir paket hizmetinde kullanılacak ürün içeriği, kişiye özel olarak, şikayetleri doğrultusunda, doktor istemiyle, hizmetin hemen öncesinde, evde bakım hemşiresi tarafından adreste hazırlanıp uygulanmaktadır.

Hizmet içerisine evde doktor muayene hizmeti dâhil olmayıp sadece serum uygulamasını kapsamaktadır.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.memorial.com.tr/hastaliklar/migren