Kalp ve Damar Hastalıkları Genetik Risk Taraması

Özellikle erken yaşta görülen kalp krizi, akciğer embolisi, inme, beyin kanaması gibi durumlarda bu durumun genetik bir mutasyona bağlı olma olasılığı yüksektir. Önemli bir bölümü ailesel geçiş ile ortaya çıkan kalp damar hastalıklarına karşı genetik yatkınlığın belirlendiği önemli bir test programıdır.

 

Test Sayısı
1
Örnek Tipi
Kan
Tahmini Sonuçlanma Süresi
Tahmini sonuçlanma süreleri numunelerin laboratuvara ulaştıktan sonra geçen süreyi belirtmektedir.
168 Saat

Adresinizde talep ettiğiniz hizmetin gün ve saatini belirtir misiniz?

Hizmeti talep ettiğiniz tarih ve saat, Memorial Evde Bakım Ekibimizin sizi araması sonrasında onaylanacaktır.Pazar günleri ve resmi tatillerde hizmet talebinde bulunmak için canlı destek üzerinden hasta danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Online Doktor Görüşmesi ister misiniz?

Sonuçlarınızın belirlenen doktorlarımız tarafından Online Doktor Görüşmesi ile değerlendirilmesini ister misiniz?

Online Doktor ile sonuçlarınızın değerlendirilmesi ek 250 TL ile ücretlendirilecektir.

Kupon kodunuz varsa bir sonraki adımda kullanarak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bu Test Benim için Uygun mu?

Kalp ve damar hastalıkları pek çok sebebe bağlı olarak gelişmektedir. Yüksek tansiyon, diyabet, kolesterol, stresli bir yaşam, hareketsizlik, obezitenin yanı sıra özellikle genetik geçiş ihmal edilmemesi gereken önemli bir faktördür. Ailesel yatkınlığı olan kişilerde kalp damar hastalıkları daha yüksek oranda ve daha erken yaşta ortaya çıkabilmektedir. Bu rahatsızlıklar her zaman belirti vermeyebilir. Sessiz seyreden kalp hastalıklarına karşı gerekli önlemleri almak ve ailesel yatkınlığınızı belirleyerek ilerleyen dönemlerde de sağlıklı kalmak Kalp ve Damar Hastalıkları Genetik Risk Taraması ile mümkün olabilir.

Kalp ve Damar Hastalıkları Genetik Risk Taraması Hakkında

Özel Talimatlar

Bu test için özel bir talimat bulunmamaktadır.

Uzman Görüşü

Kap hastalıkları dünyada ve ülkemizde son derece yaygın şekilde görülmektedir. Dünyada hayati kayıp nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kalp sağlığını korumak için erken yaşlardan itibaren önlemler alınması çok önemlidir. Sağlığımız ile ilgili de pek çok şifre genlerimizde saklıdır. Birinci derece akrabalarından birinde kalp hastalığı olan kişilerin, kalp krizi geçirme ve ani ölüm riski birkaç kat artmaktadır. Anne babada kalp ve damar hastalıklarından biri varsa, çocukların ilerleyen yaşlarda aynı hastalığa yakalanma riski 2 – 3 kat artış göstermektedir. Kalp ve damar hastalıklarında birçok gen rol oynamaktadır. Ailesinde kalp-damar hastalığı olanlar yaptıracakları genetik testler sayesinde, kalp- damar hastalıklarına yakalanmadan önlem alma şansına sahip olabilmektedir. Bu genetik testler kişinin damar yapısını, kalp kasları ve sinir sisteminin değerlendirilmesini sağlayarak pek çok kalp hastalığı ile ilgili risklerin belirlenmesine yardımcı olur. Kalp ve Damar Hastalıkları Genetik Risk Taraması sizin ve sevdiklerinizin kalp sağlığını korumak için anahtar rol oynamaktadır.

İçerdiği Test Grupları

İnsan DNA’sı kalp sağlığı ile ilgili risk durumları, tedavilere verilen yanıtları ya da yapılan diyetlerin etkileri hakkında önemli bilgiler vermektedir. Kardiyo Genetik Testler, kalp sağlığı ile ilgili olası risklerin belirlenmesi, hastalıklara yatkınlığın ortaya konulması ve gerekli önlemlerin alınması için büyük önem taşımaktadır.

İlgili Vitamin ve Destekleyiciler…

  •  240,00
    İncele
  •  290,00
    İncele
  •  390,00
    İncele